כיכר אתרים / שרית פרקול

יום ראשון - 21.3.2004

baby

תינוק חדש במשפוחה

לקבוצת אתרי "משפוחה" נולד בשעה טובה אתר חדש, "תינוקי", שמאפשר להקים חינם יומן-אלבום מקוון לתינוק ולתעד את שנותיו הראשונות בתמונות, באיורים ובמלל. הממשק הבסיסי כולל אפשרות לערוך מצגת מקוונת, עם בחירת הצבעים והגופנים והעלאת תמונה ואיור לכל עמוד מבין ה-33 המוקצבים, בגודל כולל של מגה אחד. ניתן לקבל את ההצעות המובנות לגבי סדר העמודים והכותרות, או להחליף אותן בכותרות מקוריות. מי שרוצה אתר גדול יותר, בתשלום, יקבל גם אופציות להוספת טבלת מעקב אחר הצמיחה, טבלת חיסונים, טבלת מילים ראשונות ומוזיקה.
www.mybaby.co.il

פורום צילום דיגיטלי

קהילת המשתמשים במצלמות דיגיטליות, בין אם באופן מקצועי ובין אם באופן חובבני, הולכת וגדלה במהירות, בד בבד עם ההתפתחויות בתחום, המאפשרות להנפיק צילומים איכותיים גם עם מצלמות פחות יקרות. אתר די-ספוט, בהנהלת מקס פנסון, משמש אכסניה מכובדת למתעניינים בתחום הצילום הדיגיטלי.
במדור "מאגר המצלמות" של האתר תמצאו את המצלמות הפופולריות ביותר, את הטובות ביותר ואת החדשות ביותר, עם אפשרות לסדר אותן על פי פרמטרים שונים ולקבל מפרט מדוקדק של התכונות.
נוסף על ידיעות בדבר חידושים בתחום הצילום הדיגיטלי, יש באתר מאמרים, ביקורות, כתבות, קישורים וסקרים. אזור מיוחד מוקדש לפוטושופ, התוכנה המובילה למי שמבקש לטפל בצילומים דיגיטליים (יש באתר גם ביקורת חדשה של פנטון על גרסת CS של התוכנה, שלדבריו, יש בה "הרבה חדש, אך לא מספיק", אבל היא "בפעם הראשונה, מיועדת גם לצלמים באותה המידה שהיא מיועדת לגרפיקאים".
באתר פורומים בתחומים שונים, כשהפופולרי ביותר הוא פורום המתקדמים (טעון הרשמה כדי לכתוב בו, אך כל אחד יכול לקרוא את ההודעות).
www.d-spot.co.il

מדע לא בדיוני

בספרו "פרנהייט 451", שיצא לאור ב-1953, כתב ריי ברדברי על הכלב המכני - רובוט שליווה את הכבאים ועזר להם במלאכתם. גם וויליאם גיבסון כתב על כלב רובוטי עם מטען קטלני. באחרונה השיגה חברת בוסטון דיינמיקס חוזה עם הצבא האמריקני, לייצור "ביג דוג", כלב רובוטי, שילווה את החיילים בתנאי שטח קשים ויעזור להם לשאת מטענים. אתר טכנובלג'י מביא יותר מ-600 דוגמאות של רעיונות ספרותיים, שהפכו למציאות חיינו. ניתן לראות את ההמצאות לאורך ציר זמן מ-1700, לחפש על פי מחבר או ספר, להקליד מילה בתיבת החיפוש, או לסקור את התוספות החדשות באתר: היצור הבלתי נראה, שהופיע כבר אצל לואיס קרול עם חתול צ'שייר ב"עליסה בארץ הפלאות", ואצל ה. ג'. וולס ב-1897, מתחיל לקרום עור וגידים; אין מדובר בשינוי הרכב הגוף, אלא בחומרי הסוואה אקטיביים.
www.technovelgy.com

רקעים בצבעי הפועל

באתר הרשמי של קבוצת הכדורסל של הפועל סמסונג תל-אביב נרשם ביום שלמחרת הדרבי שיא כניסות יומי, כמעט 3,500. חובבי הקבוצה האדומה ימצאו באתר, לצד החדשות, הדיווחים והסטטיסטיקות, 33 תמונות מהאירוע ההיסטורי באושיסקין, עם דגש על האוהדים, וכן חבילת רקעים למחשב, עם מיטב התמונות.
www.hapoelta.org.il

חינוך אנתרופוסופי

שיטת ולדורף נולדה על ידי רודולף שטיינר, מחנך והוגה דעות, מייסד החברה האנתרופוסופית, שהקים ב-1919 את בית הספר הראשון לילדיהם של פועלי בית החרושת ולדורף-אסטוריה בעיר שטוטגרט שבגרמניה. בחינוך לפי שיטת ולדורף מאמינים שכדי שהילד יצמח ויגדל באופן הבריא והנכון לו, יש לסייע לו תחילה לפתח את מכלול יכולותיו הפנימיות ולא להפריע לו בתהליך הצמיחה והגדילה הטבעיים. באזור מודיעין פעילים שני גנים ברוח ולדורף, "גנאחר" ו"גן דובדבן". באתר הנחמד של גנאחר אפשר ללמוד על השיטה, להציץ על הדרך בה לומדים הילדים ולסייע בהקמת גן חובה ובית ספר. יש כבר בארץ חמישה בתי ספר לפי השיטה, וכן גנים ברחבי הארץ. דרך האתר של גנאחר אפשר למצוא מידע רב וקישורים מתחום החינוך האנתרופוסופי בארץ ובעולם.
גן אחר: www.antro.org.il
אנתרופוסופיה בישראל: www.antro.co.il

נופים אנושיים

Miki Amit

מיקי עמית, צייר וקריקטוריסט, מציג באתר שלו גלריות של עבודותיו - דיוקנאות של טיפוסים ונופים אנושיים שונים, בצבעי מים. עמית מציע גם לאייר אנשים לפי הזמנה, ואם רוצים לצ'פר מישהו עם מתנה מיוחדת, אפשר להזמין אצל עמית קריקטורה שלו.
www.israelwebs.com

שוק יד שנייה

המשחקים שנמאסו עליכם יכולים להיות אוצר של מישהו אחר, והספרים המשומשים של השכן יכולים להיות בדיוק מה שאתם מחפשים.
אתר "50 אחוז" מהווה זירה לקנייה ומכירה של פריטים יד שנייה, בלי מכירות פומביות או מכרזים, אלא סכומים ברורים מלכתחילה – בדרך כלל, 50 אחוז מהמחיר.
לפי ההסבר באתר, לא צריך לכתוב תיאורים ארוכים או לסרוק את המוצר. ברוב המקרים, הפריט שהמוכר רוצה להעמיד למכירה כבר נמצא בבסיס הנתונים של האתר. העלאת הפריטים לרשת היא חינם, ללא הגבלת זמן או כמות. העמלה, בסך 15 אחוז, נגבית רק לאחר שהמוכר קיבלת את התמורה על המכירה. מצד הצרכן, הכסף יועבר למוכר רק לאחר שהקונה קיבל את הזמנתו והוא שבע רצון.
יש באתר ספרים (כולל קומיקס), מוזיקה, DVD, סרטים, משחקים, תוכנות, מחשבים, טלפונים ומכשירים אלקטרוניים למיניהם.
www.50ahuz.co.il

תזכורת ליומולדת

עם כל התזכורות ביומן האלקטרוני, בטלפון הסלולרי ובלוח השנה השולחני, לפעמים אנחנו מפספסים יומולדת של מישהו. אתר "עד 120" מציע לנרשמים אליו (הרישום חינם) התראה בדואר האלקטרוני לפני ימי הולדת של חברים או בני משפחה. באותה הזדמנות, ניתן לשלוח דרך האתר גלויית ברכה דיגיטלית מתוך מבחר חביב בהחלט, הכולל גם סתם אגרות געגוע, בוקר טוב או נשיקות, וכן לקבל תחזית אסטרולוגית שבועית לאימייל. מדור "מתנות" מפנה לאתרי קניות, על פי קטיגוריות מסודרות בצורה חיננית.
www.ad120.co.il

הפגנה אינטראקטיבית

ביום רביעי 24/3 תקיים יוזמת ז'נבה הפגנה אינטראקטיבית, בה הציבור יוכל להפגין באמצעות האינטרנט במשך כל היום. דרור שטרנשוס, פרסומאי ומנהל קמפיין ז'נבה: "מדובר ביוזמה חדשנית, שכן אין לה אח ורע בעולם כולו ומבחינה זו מדובר בפריצת דרך. אם העולם משתנה ומתפתח והאינטרנט הולך ותופס מקום יותר ויותר מרכזי בחיי הציבור הישראלי, אז גם אנחנו צריכים להשתנות ולהתאים עצמנו למציאות. יצרנו אירוע אינטרנטי וטלפוני נועז שכן, מבחינת העיצוב לא מדובר באתר רגיל אלא, בניננו חוויה שנמצאת בעולם המציאותי והבאנו אותה לאינטרנט ואנשים יוכלו להרגיש שהם נמצאים בכיכר. מאחר וההפגנה תתקיים באינטרנט, היא תמשך כל היום, כך שגם מי שנמצא בפריפריה, בפקק במכונית, בבית קפה או במשרד יכול להיכנס לאתר או לחייג מספר טלפון ולהשתתף בהפגנה. בניגוד להפגנה המסורתית בכיכר, כאן אזרחים יוכלו להעביר מסר אישי בעצם כך שיוכלו לבחור דמויות עם שלטי מסרים, להשתתף בפורומים און-ליין עם חותמים/תומכים ישראלים ופלסטינים, לשלוח און-ליין מסרים אישיים באמצעות SMS שיוצגו באתר ועוד".
שטרנשוס מוסיף כי "הספירה של המשתתפים בהפגנה תהייה יותר מדויקת מאשר בהפגנה בכיכר, שכן תתבצע על ידי ספירת unique users, מפגינים".
www.hafgana.co.il

למדורים קודמים

כתובת ישירה לדף זה: www.perkol.itgo.com/kikar21-3-4.htm

Sarit Perkol internet pages


147