כיכר אתרים / שרית פרקול

יום ראשון - 22.8.2004

Yoda Star Wars

אמונות טפלות

עכביש טווה קורים בבוקר זה מזל טוב, כלב דלמטי זה מזל טוב, סתם כלב שאוכל דשא זה סימן לגשם, יונה חגה מעל מבשרת מוות, עכברושים הנוטשים את הספינה הם סימן לטביעתה - אלה רק אחדות מהאמונות הטפלות בנושא בעלי חיים, המתפרסמות באתר "אולד סופרסטישנז". האמונות השונות, למזל טוב ולמזל רע, נחלקות לתחומים. יש כאלה הקשורות בקלפים (ישיבה בשילוב רגליים בזמן המשחק מביאה נאחס), בתינוקות (אלה שנולדים עם שיניים בפה יהיו אגואיסטים), בשיער (הפלת מסרק תוך כדי ההסתרקות מבשרת אכזבה), באמנויות הבמה (אם שחקנית מקבלת פרחים טריים במתנה, אסור לה להחזיק אותם על הבמה), בחתונות, במוות וכדומה. ואת החתול השחור אפילו לא צריך להזכיר. אפרופו חתולים, באתר "החתול שלי שונא אתכם" יש גלריות של חתולים שטניים-למראה, חושפי שיניים ו/או ציפורניים, עם כיתובים משעשעים לפעמים.
אמונות טפלות עתיקות: www.oldsuperstitions.com
חתולים שונאים: www.mycathatesyou.com

כרישי המכוניות

חובבי מכוניות משופרות ומכוניות ספורט מוזמנים להתכנס באתר "שארקס", המביא חדשות מעולם המכוניות המיוחדות בארץ ובעולם ומרכז סביבו משוגעים-לדבר. באתר, בעריכת איתי הרשקוביץ ועמרי ספיר, יש מלבד חדשות ומאמרים גם פורומים בנושאים מוטוריים, לוח מודעות, מידע על מפגשים ותמונות. תוכלו למצוא שם, למשל, ידיעה על החשיפה הסופית של פרארי F430, כתבה מצולמת על "מפלצת בהרכבה עצמית" מקומית גם את התמונות מהמפגש האחרון, שהתקיים ברמת-גן ב-14 באוגוסט.
www.sharks.co.il

מסכימים לא להסכים

"לימונים מרירים" הוא שבועון אינטרנט, המפרסם מאמרים בנושאי אקטואליה מתחום הסכסוך הישראלי-פלשתיני, על ידי כותבים ישראלים ופלשתינים. הבסיס הרעיוני של האתר, המנוהל על ידי ע'סאן חטיב, שר ברשות הפלשתינית, ועל ידי יוסי אלפר, חוקר ישראלי, הוא ההסכמה לא להסכים. העורכים עצמם חלוקים כמעט בכל נושא הקשור בנרטיבים של שני הצדדים ובפתרון הקבע, אבל המטרה היא ליצור תרבות של פתרון בעיות בהידברות. ניתן לקבל חינם באימייל את הגליונות, באנגלית. בארכיון יש גם גליונות בעברית (הגיליון בעברית הוקפא). למתעניינים, באתר של קבוצת הייעוץ "מינרוה" יש מאמרים מתורגמים מתחום לימודי המזרח התיכון, עדכונים שבועיים מהעיתונות הערבית והאיראנית, ביקורות ספרות ומוזיקה ערבית, קריקטורות ומידע על לימודי ערבית מדוברת.
לימונים מרירים: www.bitterlemons.org
מינרוה: www.minerva.org.il

מקומונים מקוונים

קל"ב היא רשת אתרים ספציפיים למקומות יישוב בארץ, עם לוחות מודעות, לוח היכרויות, לוח אירועים, מדור דעות, חדשות, שירותים ומדור ברכות. בכל מקומון מקוון מוזמנים התושבים לפרסם חינם את מרכולתם ואת דעותיהם ולהתעדכן במודעות של שכניהם. למשל, הודעה על מפגש שוחרי סיימון וגרפינקל בכפר אז"ר, סטודנט תל-אביבי שבונה מצגות לכל מטרה, או שיר יומולדת מבעל אוהב לאשתו. יש פה ושם גם פרסומות מסחריות, אבל לצידן מודעות אותנטיות של אזרחים מן השורה.
www.klb.co.il

מלחמת הכוכבים המחודשת

האתר הישראלי של סרטי "מלחמת הכוכבים" הוקם במקור בשירות גיאוסיטיז ב-1997, ולאחר מכן עבר לשירות החינמי Xoom ונעלם מהרשת יחד איתו. בהיעדר גיבוי מספיק, נותרה במשך שנים הרשת הישראלית ללא אתר רציני בנושא גלאקטי מרכזי זה. ביולי 2004 מצא רן בר-זיק, טולקינאי מהולל, בעל אתר נומינור, חלק גדול מקבצי האתר המקורי בדיסק ישן שלו, וכך נתאפשר לו להשיק מחדש את האתר. הואיל ולא הכל שוחזר, בר-זיק מזמין את חובבי הסרטים לתרום חומרים נוספים. באתר שוכנים תקצירי הסרטים, מידע ספציפי על דמויות, יצורים, ספינות חלל וכוכבים, פורום וקישורים לאתרים מומלצים בתחום זה.
www.numenore.org/starwars

אוטובוס הדמים

שלד האוטובוס בו נרצחו בפיגוע בחיפה 17 בני אדם, במארס 2003, נקנה על ידי פעיל יהודי מלוס אנג'לס, הותקן על פלטפורמה מיוחדת ונוספו לו מסכי וידאו והסברים, במסגרת קריאה להפסקת הטרור. האתר "סוף לטרור העולמי" מלווה את הפרויקט.
www.endworldterror.com

מנוע חיפוש חברות

האתר החדש של כתב העת המקצועי "רשת תקשורת ומערכות מידע" מציע חינם את "מדריך החברות" - מנוע חיפוש המאפשר להשיג מידע מיידי ומהיר על החברות הפועלות בשוק. יש באתר גם חדשות וכתבות בנושאי טכנולוגיית המידע.
www.reshet-it.co.il

פורטל לוגיסטיקה

תחום הרכש והלוגיסטיקה בארץ מגלגל מידי שנה מיליארדי שקלים. פורטל חדש נועד לרכז עבור העוסקים בו כלים לשימוש יומיומי, חדשות וקישורים לאתרים נבחרים. את הפורטל מלווה שבועון אימייל מקוון חינם.
www.iplma.org.il

RSS מיקרוסופט

אתר מיקרוסופט מציע שירות חדש, המאפשר לקבל הודעות על עדכון תכני האתר בתוכנת קריאת RSS. ניתן לראות את העדכונים גם באתר
www.microsoft.com/israel/recent

קשקושים:

dueling banjos

דואט לבנג'ו. דואט המיתרים הבלתי-נשכח מהסרט "גברים במלכודת", Dueling Banjos, מוצג בסרטון אנימציה בסגנון הקולאז'ים, אך מבדר בהחלט, בכיכובם של שני בעלי חיים וברט ריינולדס.
www.topeuro.co.uk/blagger/the_duel.html

שיחה ממוחשבת. היא מדברת בלשון בני אדם (זכרת ללכת למכולת? מה עם חשבון הבנק? מה עם היחסים שלנו?) והוא משיב לה במחשבית מדוברת. ותודה לעמית.
www.funmunch.com/humor/enlarge/conversation.swf

לקינוח. אם טרם קיבלתם את התינוק הזה באימייל, זה אולי לא סימן שלא אוהבים אתכם, אבל זה די חשוד.

www.hot.ee/tpman/ilikeyou/ilike.swf

אירועי רשת:

יום ראשון

רן לוי, מגיש תוכניות ב"זאפ לראשון" ו - 102 FM, יתארח בווידאו-צ'אט בוואלה בשעה 19:00 לכבוד תוכניתו החדשה "ממומיקס" שעלתה בערוץ 24.
wow.walla.co.il

בתום הפרק האחרון של "שבתות וחגים" ב-22:00 ישיב אלון אבוטבול לשאלות הגולשים בבלוג טי.וי ובפורום הסדרה.
http://forums.tapuz.co.il/shabatot

בפורום "בישול ומה שמסביב" ב-NRG מעריב יתארח ב-14:00 אילן שומרון בנושא קייטרינג דל תקציב.
http://forums.nrg.co.il

יום שני

בפורום "מובייל" בנענע יתארח ב-17:00 העתונאי עופר שמואלי בנושא סלולרי וגאדג'טים.
http://forums.nana.co.il/mobile

יום שלישי

ד"ר עודד שראל יתארח ב-13:00 בפורום צרכנות ב-NRG מעריב ויסביר איך ממשים זכויות רפואיות כתוצאה מתאונה או מחלה.
http://forums.nrg.co.il

צפריר שפרון, ה"גורו" של החינוך מהבית, יתארח ב-17:00 בפורום "החינוך בידינו" ב-NRG מעריב ויסביר מדוע לא בהכרח חייבים ללכת לבי"ס כדי לקבל חינוך טוב.
http://forums.nrg.co.il

17:00 – גילה רונאל, תומכת בלידה טבעית, תתארח בפורום הריון ולידה בתפוז.
http://forums.tapuz.co.il/birth

18:00 – ח"כ רוני בריזון מסיעת שינוי יתראיין בבלוג טי.וי.
http://forums.tapuz.co.il/shinui

יום רביעי

מפגש בנושא תקשור ודמיון מודרך עם מאיה בת-חן יתקיים ב-20:45 בפורום "נטורופתיה למשפחה".
www.blabla4u.com/nature

טובה בן ארי, האחראית על זכויות התלמידים במשרד החינוך, תתארח בפורום "החינוך בידינו" ב-NRG מעריב ב-19:30 ותסביר אילו עונשים חוקיים ואילו לא.

http://forums.nrg.co.il

יום חמישי

ארז פרנקל, יו"ר ועד ההורים הארצי, יתארח ב-19:00 בפורום "החינוך בידינו" ב-NRG מעריב כחלק מפרויקט חזרה ללימודים.

http://forums.nrg.co.il

למדורים קודמים

כתובת ישירה לדף זה: www.perkol.itgo.com/kikar22-8-4.htm

Sarit Perkol internet pages


88