כיכר אתרים / שרית פרקול

יום ראשון - 23.5.2004

Ninet Tayeb

קול התרנגול

"גבריאל", מגזין רשת עברי חדש, מוגדר כ"עיתון ישראלי לגברים ולנשים שאוהבות אותם". בעיתון המקוון מטופלים נושאים כמו נישואים, גירושים, אמנות, כושר, בריאות, מיניות, תזונה וגם זנות. לא מצאתי פירוט של מערכת האתר, אבל בתור ה"אני מאמין" נכתב: "אנו לא כועסים ולא מאשימים את הפמיניזם, ואיננו מתכוננים להלחם בו". עם זאת, "עד שיגיעו ימים בהם נשים וגברים יחד ילחמו למען עולם טוב יותר, מתוך הכרה במציאות של פוליטיזציה של יחסי המינים", הכותבים דוחים את ההנחות שהגברים הם בעלי הכוח, שרק הנשים הן קורבנות להתעללות, שהנשים הן שכבה מיוחדת ומדוכאת הראויה לפיצוי מיוחד על עוולות העבר. בפינת התרנגול מוענק תואר כבוד למי שתרם למעמד הגבר בישראל.
www.gavriel.info

מתכונים לשבועות

באתר של מועצת החלב מלמדים כיצד להכין בבית מוצרי חלב כמו גבינה רכה בטעמים, מעדן חלב, לבנה, לבן ו"קרם פרש". יש מתכוני חלב לקראת שבועות, כמו מטבל גבינה ואננס מתובל, מקלות מתובלים מבצק עלים וגבינה, עוגת גבינה קלאסית עם פירורים וגלידה קלה להכנה. באזור "משקאות החלב" תמצאו מתכון למשקה יוגורט ותפוזים ולמשקה רוויון עם סירופ רימונים.
www.milk.org.il
מתכונים לטוגני מוצרלה חמים, עוגת ריקוטה וקינמון, בלינצס מוצרלה, סלט הטנור הגדול ומאפה מוצרלה בזוקיני ושקדים ועוד תמצאו באזור מחלבות גד באתר טעמים:
www.tapuz.co.il/fun/teamimnew/gad
באתר השף הלבן של תנובה תוכלו לראות בווידאו את השף מבשל פסטה ברוטב שמנת וגבינת רוקפור, ויש שפע מתכונים לשבועות, כמו מעדן גבינות ביתי בשמן שומשום ואגוזי לוז, אגרול גבינות ברוטב שמנת ועירית, ברוקסטה עם גבינת כבשים וגלילות חצילים מוקרמים עם פתיתי פרמזן.
www.chef-lavan.co.il

לא חשוב הגיל, העיקר התרגיל

באתר "פרויקט הגיל" מוזמנים הגולשים לבחון את טביעת העין שלהם לגבי גילם של אנשים, והאמיצים מוזמנים לבדוק אם הם באמת "נראים 10 שנים צעירים יותר", כמו שהם אוהבים לחשוב. האתר מציג תמונות שונות ומבקש לנחש בני כמה המצולמים. לאחר שמנחשים, אפשר לדעת גם מה הגיל האמיתי ומה היה הניחוש הממוצע. ניתן גם סתם לדפדף בתמונות, כמו במופע שיקופיות.
ageproject.specialsnowflake.com

אתרים לצעירים

באירוע מתוקשר בהשתתפות השחקנית הצעירה אגם רודברג הושק לפני שבוע האתר של עלם - העמותה למען נוער במצבי סיכון, שנשיאתה היא נאוה ברק. האתר החדש משלב מידע על תחומים רלוונטיים לנוער עם מערך תמיכה ומתן ייעוץ מקצועי. יש בו פורומים (דרך נענע) והוא אמור לחנך ולתת סיוע ממשי לבני נוער במצוקה נפשית או פיזית, שיכולים ליצור דרכו קשר עם בני גילם ועם אנשי מקצוע. בין הנושאים המטופלים: לימודים, עבודה, מיניות (ואגף מיוחד להומוסקסואליות), אלימות, סמים, צבא ואקטואליה, לצד עצות לגלישה זהירה ברשת.
www.yelem.org.il
פחות מתוקשר הוא אתר "לב אל לב", שהוקם בידי חבר'ה צעירים "שהחליטו לקחת על עצמם חלק בשינוי החברה הישראלית, לא מתוך ביקורת אלא מתוך עזרה והדדיות". באתר יש פורום תמיכה מלווה בפסיכולוג, פורום דתיים-חילונים ערני, פורום התנדבות ופינת סיוע לחלוקת מזון. יש גם קטעי קריאה וסיפורים על אנשים טובים. על כל אתר/בלוג שייתן קישור ל"לב אל לב" הם מבטיחים לתרום שקל לגמילות חסדים.
www.levellev.net

הגלריה של סבא

יעקב טאובר שימש חשמלאי ראשי בעיריית גבעתיים, וצייר ואמן חובב בשעות הפנאי. בגיל 67, לאחר שיצא לגמלאות, דאגו בנו ונכדו להכניס אותו לעולם המחשבים. הוא ביקש מנכדו, יודן, לבנות לו אתר שיציג את עבודותיו, והתוצאה היא "קובי ארט" - גלריה וירטואלית של ציורי שמן סוריאליסטיים ועבודות פיסול הממויינות לפי קטיגוריות שונות ומשונות, בהן "חלולנים", "קומקומים" ו"אגסים".
www.kobiart.com

מצב מערכת החינוך

מאגר מידע חדש בנושא ועדת דברת ומערכת החינוך בישראל הושק באתר של ארגון שתי"ל, שרותי תמיכה וייעוץ לארגונים לשינוי חברתי. מטרת המאגר להציג תמונה רחבה ומעמיקה בנושאים הנוגעים למערכת החינוך ולשמש במה להצגת מידע נוסף ולחילופי דעות לגבי המלצות הוועדה. במאגר יותר מ-60 מאמרים, כולל מידע שוטף על הוועדה והדו"ח, חומרי רקע על הסוגיות המרכזיות כמו פתיחת אזורי הרישום, ביטול חטיבת הביניים ומעמד המורה, הצעות חלופיות לרפורמה וקטעי עיתונות רלוונטיים.
www.shatil.org.il/dovrat

נינט באינטרנט

באתר הרשמי של הסדרה היומית "השיר שלנו", בכיכובה של נינט טייב, יש ביוגרפיות אישיות של השחקנים, חדשות על השחקנים, גלריית תמונות, תקציר פרקים קודמים וקטעים מהפרקים הבאים בסדרה, קטעי וידאו "מאחורי הקלעים", קטעי וידאו מתוך צ'אט עם השחקנים וקטעים בלעדיים שלא שודרו בטלוויזיה ועוד.
www.oursong.msn.co.il


למדורים קודמים

כתובת ישירה לדף זה: www.perkol.itgo.com/kikar23-5-4.htm

Sarit Perkol internet pages


42