כיכר אתרים / שרית פרקול

יום ראשון - 25.7.2004

colors experience

חוויה בצבעים

מה הצבע האהוב עליכם? אם בחרתם סגול, למשל, דעו לכם שהוא מייצג מצד אחד מלכותיות, שאפתנות, אינטליגנציה וחגיגיות, ומצד שני התבדלות, דקדנטיות, אכזריות ומלנכוליה. "סוג הדם" של הסגול הוא כחול פלוס אדום, והצבע המשלים אותו הוא צהוב. מבחינה תרבותית הוא נחשב לצבע אצילי, מפני שקשה היה להשיג אותו. את המידע הזה תמצאו באתר מקסים של קלאודיה קורטס, "צבע בתנועה".
קורטס פיתחה חוויה אינטראקטיבית, מופע אנימציה מוזיקלי, בו הצבעים הם הכוכבים. מלבד קריאת פרופיל ה"אישיות" של כל צבע וצפייה בסרטון הנפשה בכיכובו, אפשר לגשת ל"מעבדה" שבאתר ולהשתשעשע בבימוי הצבעים, תוך הוספת אביזרים משלימים, או לשחק בקליידוסקופ וירטואלי.
www.mariaclaudiacortes.com

מטיילים על שני גלגלים

האופניים הם כלי התחבורה המועדף על פוקדי האתר הנחמד והשימושי הזה. יש בו מסלולים, פרטים על רוכבי אופניים עם חלוקה לאזורי הארץ, כתבות מעניינות, צילומים (כמו הצילום הזה של אידוב תורן, מניף את אופניו בארבל), סקירת מוצרים ופורומים. באזור הקישורים יש הפניות לארגון טיולים, לאתרי תוכן בינלאומיים וישראלים, לחנויות, למגזינים, למפות ולמקומות לינה.
לא להחמיץ את מדור הווידאו המרתק, הכולל גם צילומים מסמרי שיער של הרפתקאות, נפילות ופציעות. בשיתוף פעולה עם אתר למטייל, יכול מי שמתעניין גם לעקוב אחר סיפורי מסע שנכתבים בידי כתבים על גלגלים. למשל, אילן פרי, המטייל באופניו מפורטוגל עד תורכיה ומדווח מהשטח.
www.harim.co.il
www.lametayel.com

בובה של פרצוף

חגיגה לאגו - בזכות אתר בובלמי, כל אחד המצויד בכמה עשרות דולרים יכול להזמין בובה בצלמו ובדמותו. מעלים צילום, או שולחים באימייל, מזמינים איזה גוף רוצים (בנים, אפשר גם ביקיני) ושולחים לאתר. זוגות מתחתנים יכולים להזמין בובות מפוסלות של עצמם, ואם אתם רוצים להביע את דעתכם על מישהו, אתם יכולים גם לבחור לו גוף של חמור.
www.bobbleme.com

בננות טריות

אתר "בננות" המשובח והוותיק, הנושא את הססמה "בנות שמרשות לעצמן", עבר באחרונה מתיחת פנים, והריהו מופיע עם עיצוב חדש, תכנים מורחבים וקהילות חדשות. באתר עוסקים בשצף קצף בעיקר ביחסים שבינו לבינה, אבל יש גם הגיגים על תרבות, על אמהות, על אופנה ועל מחשבים. ברשימה "החצי השני" כותבת אסנת בוקופצר: "את היום שבו בעלי עזב את הבית, זאת אומרת קם ויצא, אני לא זוכרת. אני משערת שפשוט לילה אחד הוא לא חזר יותר. והחיים המשיכו".
בין השאר התמקמו באתר הפורומים הרשמיים של הסדרות "סקס והעיר הגדולה", "הבורגנים" ו"בנות גילמור". יש גם גלויות אלקטרוניות חינניות, ונוכחות ממוסדת של כותבים ממין זכר, בעזרת הגברים ("בננים").
www.bananot.co.il

חיפוש כשר

אתר האוכל והמסעדות 2 איט הוסיף אופציה של מנוע חיפוש למסעדות ולבתי קפה כשרים. ניתן לחפש לפי מיקום המסעדה, סוג המזון המוגש בה וגם סוג הכשרות. מבין 4,680 המסעדות, הברים ובתי הקפה הרשומים במאגר של האתר, יש כרגע 780 מקומות כשרים. באזור ירושלים, לדוגמה, מצא המנוע 14 מקומות המגישים אוכל כשר בסגנון איטלקי. המקומות נמצאים בכל רחבי הארץ, ויש באתר גם קופוני הנחה.
www.2eat.co.il

קיטנה קטנה:

בוב הבנאי וחיות מבולבלות. לקט צביעונים של "בוב הבנאי", "שרק" וחברים, משחק אונליין של חיות מבולבלות, הרפתקאות משפחת הדובים, משחקי זיכרון, לימוד שעון, זיהוי צורות וצבעים, פאזלים, טנגרם ועוד, יש באתר "חינוך עולמי", שעבר למתכונת של פעילות קיץ. מי שרוצה, ימצא שם גם משחקים לימודיים באנגלית ובמתמטיקה.
www.hinuch.co.il

ספרים מתקוונים. באתר הנהדר של פרויקט הרוזטה המקוון אפשר לדפדף וירטואלית בעשרות ספרי ילדים, באנגלית ובשפות אחרות, כולל איורים. כותרים כמו "דיויד קופרפילד", "הבלון האדום הקטן", "ז'אן דארק", "מקס ומוריץ", "פיטר והארנבון" ועוד כהנה וכהנה ספרים חביבים, לתרגול האנגלית, או להנאה מהציורים.
www.childrensbooksonline.org

ספיידרמן מקוביות

אופיר שלח קישור אל גרסת הלגו של "ספיידרמן 2" - עלילותיו של ספיידי בעולם הבנוי אך ורק מקוביות לגו. באותה הזדמנות, תמצאו באתר הזה ביקורות על הסרט האמיתי, טריילרים, צילומים מהבכורה בחו"ל, מידע על השחקנים וקישור לאתר הרשמי.
http://movies.yahoo.com/movies/feature/spiderman2.html

אירועים: אילוף כלבים ושאלות לאורני פטרושקה

א' 25.7 בשעה 21:00 מייק המל, יו"ר אגודת ההומואים והלסביות, יענה לשאלות בפורום "הצבעים שלנו".
forums.tapuz.co.il/tzvaim

ב' 26.7 בשעה 20:00 המאלפת מאיה עטיה תסביר ותדגים איך לאלף כלבים ואיך ללמדם טריקים מיוחדים, במסגרת רצועת אילוף כלבים בבלוג טי.וי.
www.tapuz.co.il/blog/BlogTVPrograms.asp

ג' 27.7 בשעה 18:00 הזמר גלעד שגב ("עכשיו טוב" ו"מותק שלי") יתארח בווידאוצ'ט של MSN.
wow.msn.co.il/video

ג' 27.7 בשעה 19:00 אורני פטרושקה, מנכ"ל המפקד הלאומי, ישיב לשאלות בנושא המפקד בבלוג טי.וי.
www.tapuz.co.il/blog/BlogTVPrograms.asp

ד' 28.7 בשעה 20:00 השחקנית רננה רז מ"אהבה מעבר לפינה" תענה לשאלות הגולשים.
www.tapuz.co.il/love

שבת 31.7 בשעה 21:30 – אירוח המתמודדים שעפו בסיבוב הגמר של התוכנית "סוף הדרך".
www.tapuz.co.il/sof

29-31.7 ביה"ס "חשיפה" לאומנויות התקשורת, הטלוויזיה והמולטימדיה של האוניברסיטה הפתוחה עורך "הפנינג דיגיטלי", שיתקיים במשך שלושה ימים רצופים במתחם במתחם הכפר הירוק, בין צומת מורשה לצומת גלילות. האירוע, שייפתח במופע ג'ז בחורשה, פתוח לקהל, ללא תשלום. במסגרתו יציגו 200 בוגרים וסטודנטים כ-10 מיצגים אינטראקטיביים, יוקרנו 50 סרטי אנימציה, קליפים וסרטים תיעודיים קצרים שיצרו התלמידים. תהיה גם תערוכת עיצוב גרפי, תערוכת ורעיונאות.
www.hasifa.co.il

למדורים קודמים

כתובת ישירה לדף זה: www.perkol.itgo.com/kikar25-7-4.htm

Sarit Perkol internet pages


48