הדפסים מקוריים על חולצות, תיקים וספלים

כיכר אתרים / שרית פרקול

תרומות לתחזוקת האתר יתקבלו בברכה יום ראשון - 27.3.2005

הכי הכי: פרויקט נקודת מפנה

"התפנית העיקרית בקריירה שלי, חלה כאשר פוטרתי מחברת הרמוניקום (שנסגרה), ולאחר הפיטורים, החלטתי לפנות לתחום שונה לחלוטין מזה שעבדתי בו עד אז", כותבת יעל ארבל באתר רב-ההשראה שלה, "השנה שלי", מדריך ידידותי למי שרוצה לחולל שינוי בחייו. "קיבלתי לידיי את ניהולו של ארגון נפגעי פעולות איבה, ועסקתי בטיפול בנושאים ציבוריים ואישיים של נפגעי טרור. במהלך עבודתי, פגשתי אלפי נפגעי טרור ובני משפחותיהם, זכיתי להכיר אותם מקרוב, וללוות אותם בתהליך השיקום הארוך. ראיתי אנשים שמתוך צערם הגדול ביותר, קמו ואספו את שארית כוחותיהם כדי לתמוך במשפחות הטריות שנפגעו מהטרור והשכול. ראיתי אנשים שנאחזו בציפורניהם כדי לחזור לשיגרת החיים ולדבוק בהם לאחר האסון, וכאלו שאיבדו את הטעם לחיות. הייתי איתם בצערם ושמחותיהם, ומצאתי בכך את הטעם לחיי שלי".
מידי שבוע מפרסמת ארבל באתרה מאמר הקשור בתחום הזה, ומי שרוצה, יכול להירשם חינם לקבלת המאמר בדוא"ל. בדרך כלל אני לא מתלהבת מהכותרת "עזרה עצמית", ואני מתרחקת מכל הספרים העוסקים בנושא הזה. אך משום-מה, נשאבתי לקריאת כל המאמרים של ארבל. לא מתחייבת ליישם אותם, אבל הם בהחלט מעוררי מחשבה. ואהבתי את המאמר על "גזלני אנרגיה" - כל אותם דברים טורדניים שאנו נוטים להתעלם מהם ולדחות לאחר-כך ולמחר-כך, אבל בעצם מעיקים עלינו באופן יומיומי: ביקור אצל רופא שיניים שנדחה, חשבונות ודוחות שאינם משולמים במועדם, קשרים לא מתאימים שצריך לסיים, מריבות בלתי פתורות, בית מבולגן וכדומה.
מי שרוצה, יכול גם להצטרף לפורום "השנה שלי" בתפוז, בהנהלת ארבל.
כדאי לקרוא גם את המאמרים על תוכניות לעומת מציאות ועל התמודדות עם אילוצים.
www.myear.co.il

עולמו של נתן סוויאה

"לעיתים קרובות אני הולך לאיבוד, לכן חשבתי שבניית מפה תהיה דרך נהדרת להתוודע לכיוונים השונים. כדי לוודא שאני מכסה את כל המקומות שאני עשוי להיקלע אליהם באחד הימים, החלטתי לבנות כדור ארץ", מסביר נתן סוויאה את היצירה שלו, כדור הארץ עשוי לבני לגו. סוויאה, אמן שעבד בעבר בבניית פארק "לגולנד" בקליפורניה, מציג עכשיו באתר שלו יצירות נפלאות, עשויות לגו. יש לו רפליקה של גשר ברוקלין עם פסל החרות ברקע, פסל לגו מדהים של האן סולו קפוא בתוך קרבונייט (10,000 אבני לגו אפורות), דמותו של דייויד לטרמן (כולל הרווח בין השיניים), קופסת מונופול ועוד יצירות מרתקות, מלוות בהערות משעשעות של האמן.
www.nathanbrickartist.com

בחו"ל עם ישראלה

ישראלה, קריינית וירטואלית, מסבירה למבקרי האתר החדש לישראלים בחו"ל מה הקטע. מטרת האתר להיות מרכז מידע, וכן מקום מפגש לישראלים מכל קצוות תבל. חלק ניכר מהמידע מופיע לראשונה בעברית, במטרה לסייע לישראלים העומדים לעבור לגור במדינה זרה, לאלה שכבר גרים במדינה כזו, או לאלה שמתכוונים לחזור ארצה כתושבים חוזרים. כרגע מכיל האתר מידע לישראלים בארה"ב בעיקר, אבל בעתיד הקרוב הוא אמור להתרחב לאירופה ולמקומות אחרים. באתר מידע על אשרות כניסה ועבודה, לימודים, מגורים, קניית בית, ביטוח רפואי, עבודה, קניות, רשיון נהיגה, תחבורה ציבורית, פתיחת חשבון בנק ועוד, לצד מידע על מסעדות ישראליות, אוכל כשר וגנים ישראלים. במדור האירועים יכולים ישראלים הגרים בארה"ב ללמוד על הופעות, הרצאות, אירועים ותערוכות של אומנים ואורחים מישראל. המידע מתקבל ממחלקת התרבות של השגרירויות השונות בארה"ב, מאמרגנים פרטיים ומקורות נוספים. הגולשים באתר יוכלו לפתוח אלבום תמונות לאחסון התמונות האישיות ולהירשם לקבלת ניוזלטר שבועי בחינם.
ישראלים בחו"ל: www.israelisabroad.com
מנגל וירטואלי: www.perkol.itgo.com/mangal.htm

הכרויות בגיל הזהב

אתר "מועדון 50", המתמקד באוכלוסיית בני 50 פלוס, משיק מדור הכרויות לבני גילים אלה. לפי נתוני האתר, בישראל יש כחצי מיליון בני ובנות 50 פלוס שאינם נשואים ואינם חיים עם בני זוג (אלמנים, גרושים, ואפילו רווקים). ההצטרפות חינם בינתיים, והרעיון טוב. אבל לפי מה שראיתי, כרטיס החבר אינו כל כך ברור, ומצד שני, לפחות לכאורה גם נדרשים פרטי זהות אמיתיים, וזה די מרתיע.
www.club50.co.il

עמק החיות המוזרות

באתר גן החיות הקריפטי שוכנים, זה לצד זה, המפלצת מנוך נס, ביגפוט, יטי, פיל פיגמי, אוקפי (הכלאה בין ג'ירף לזברה) ועוד יצורים. הביבר הווירטואלי נחלק למוצגים דמויי-אדם (ושעירים מאוד), למוצגים מסוג הדרקונים (מפלצות מכונפות למיניהן) ולבעלי חיים שנכחדו. האתר עתיר מידע, בעיקר טקסטואלי, באנגלית.
www.newanimal.org

כוח המו"ח - כנס האיגוד הישראלי למחשבים וחינוך (28-29.3 בגני התערוכה בת"א)

כנס מו"ח של האיגוד הישראלי למחשבים וחינוך, המאגד בתוכו את מובילי התקשוב במערכת החינוך, במכללות ובאוניברסיטאות והפועל לקדם את שימושי טכנולוגיות המידע והתקשוב, יתקיים בין התאריכים 28-29 במרץ, במרכז הירידים, גני התערוכה, תל-אביב.
מיקרוסופט ישראל, נגישות ישראל, איגוד האינטרנט הישראלי, מכון קרטן, קרן שלם, אפריקה ישראל והחברה למתנ"סים את פרויקט "בית החלונות" - מרכזים קהילתיים נגישים לשימושי מחשב.
בחברה למתנ"סים ברחבי הארץ פועלות כ-130 כיתות מחשב, שברובן אינן מונגשות לאנשים עם צרכים מיוחדים. החברה למתנ"סים (המחלקה לנכים ואוכלוסיות מיוחדות והמחלקה למדע וטכנולוגיה) חברה לעמותת נגישות ישראל ולחברת מיקרוסופט, במטרה לשנות את המצב הקיים וליצור מערך מובנה של הנגשת כתות אלו והתאמתן לנכים ואוכלוסיות מיוחדות.
התוכנית מתמקדת מהקניית מיומנויות ומתן מחשב נגיש לשימוש על פי רצונות המשתמש. קהל היעד של התוכנית שתוצג בכנס מו"ח כולל אנשים מכל הגילאים, הזקוקים להתאמות בכיתת המחשב של המרכז הקהילתי לשם שילובם במרחב הממוחשב לצורכיהם. במסגרת התוכנית נרכשו עזרים ותוכנות מותאמות לנכים בשני מרכזים במהלך 2004, ויוכשרו עוד שלושה מרכזים במהלך 2005. מכון קרטן הכשיר צוות מדריכים ומתנדבים שמשמשים חונכים לבאים בשערי המרכז הקהילתי.

רשת אמי"ת, רשת חינוכית ציונית דתית וטכנולוגית, הפועלת להענקת חינוך מדעי-טכנולוגי מתקדם לתלמידיה במסגרות החינוך היסודי והעל יסודי, תציג בכנס את פיתוחיה הטכנולוגיים בתחום החינוך. הרשת מפעילה יחידת מו"פ השוקדת על פיתוח טכנולוגיות חדשניות לקידום ההוראה והלמידה ומפתחת ספרי לימוד במחשבים ובטכנולוגיה.
אחד הפיתוחים המרשימים של הרשת הוא אתר האינטרנט www.amit.org.il. עבודות תלמידי הרשת בתחום הטכנולוגיה זוכות להכרה ארצית ובינלאומית בתחרויות הנערכות מידי שנה. בשנה האחרונה זכו שלוש תלמידות במקום הראשון בתחרות המדענים הצעירים שנערכה בתאילנד, על עבודתן בנושא "סוגיות בהקפאת שחלות נשים כשיטה עתידית להחזרת פוריותן של חולות סרטן".

האיגוד הישראלי למחשבים וחינוך יעניק בכנס פרסים לפרויקטים מצטיינים.: ניבה קפלן זכתה בפרס ראשון על עשייה ענפה ופעילה בתחום האתיקה תוך פיתוח מיצג "פנים רבות לרשת – סכנות וסיכונים ברשת". הפרויקט כולל בניית תוכניות הדרכה, סדנאות ופעילויות לתלמידים, בניית מערך שיתופי פעולה בין הפיקוח על יישומי מחשב לבין גורמים שונים, כדוגמת: יועצות בתי הספר, המגזר העסקי, המשטרה ועוד.
במקום השני זכו מיכל דראל, לילך גר אור ודנית טמיר מצוות חינוך מיוחד של מחוז תל אביב. הפרס מוענק על התאמת דרכי הוראה לחינוך המיוחד ושימוש במאגרי מידע שיסייעו למורים לחבר בין תחומי הדעת השונים לבין התקשוב, תוך חיבור עם תוכנית הלימודים ותרומה משמעותית להפנמה ולהטמעת המושג "תרבות התקשוב" כאורח חיים חינוכי.
המיזם של ד"ר ברוך אופיר, שזכה בפרס על המקום השלישי, מטפח תלמידים בעלי רמות גבוהות של פוטנציאל למידה – תלמידים אשר אינם מאותרים כמוכשרים על פי הציונים שלהם בבית הספר או באמצעות מבחנים פסיכומטריים המבוססים על ידע נרכש כמו על טיפוח מצוינות באוכלוסיית פריפריה וקידומה לעבר עולם האקדמיה.

קבוצת אינטרלקט תציג בכנס אתר ראשון מסוגו להכנה למבחן הפסיכומטרי ולמבחן האמי"ר. כמו כן, תציג את אתר אדיולקט-בגרויות, המשמש תלמידים ובתי-ספר רבים ככלי עזר ללמידה ולהכנה למבחני הבגרות. מותג הדגל של החברה הוא אתר האינטרנט www.edulect.co.il המציע מערכת ללמידה המבוססת על סרטוני אנימציה וקריינות ומעמידה בפני הלומד את האפשרות ללמוד בזמן, במקום ובקצב המתאימים לו.

קשקושים:

משחק השרטוט הוותיק "אטץ' א סקץ'" בגרסה וירטואלית:
www.arniie.com/sections/user/etch.php

סרטון על ילד-רובוט שהלך לאיבוד ומחפש את אמא, לכבוד יום האם (30 במרץ).
www.mumbot.com
תודה לעמית.

אירועי רשת:

תהיי גבר, תציעי לו נישואים!

לפי סקר שערכה חברת מתחתנים, המוציאה לאור של קטלוג "מתחתנים" ובעלת פורטל האינטרנט "מתחתנים ברשת", 81% מהגברים עדיין מציעים נישואים לבנות זוגן, בעוד שרק כ- 10% מהנשים מעזות להציע נישואים לבני זוגן, וב-9% מהמיקרים פוסחים בכלל על שלב ההצעה. הסקר נערך באתר "מתחתנים ברשת", בהשתתפות כ-1,000 גולשים וגולשות.
בעקבות תוצאות הסקר הכריזה חברת מתחתנים על מבצע: הגולשות מוזמנות לשלוח סיפורי הצעות נישואים שלהן, פרי יוזמתן, תכנונן וביצוען. את ההצעות יש לשלוח בצרוף שם, כתובת וטלפון לכתובת: editor@mitchatnim.co.il עד 20.4.05 .
בין ההצעות שיתקבלו, תבחר מערכת מתחתנים את שלוש ההצעות הטובות ביותר ותעמיד אותן למבחן בין גולשי הפורטל. ההצעה שתקבל את מירב קולות הגולשים תזכה את בעליה בסוף שבוע זוגי בארץ.

חרם סלולרי

תזכורת: ב-4.4. יתקיים חרם צרכנים נגד חברות הסלולר.
לא מדברים, לא שולחים sms - וכך אפשר לגרום לחברות הסלולר ביום אחד הפסד של מיליון שקל, וגם לעורר אותן לכלל מחשבה על הצרכן.
geocities.com/herem_herem_herem

תמיכה בגאווה

מצעד הגאווה, שאמור להתקיים בקיץ בירושלים, נתקל בהתנגדות עזה מצד רבנים ואנשי דת מוסלמים ונוצריים, המאיימים באלימות. 4,264 איש כבר חתמו על עצומת תמיכה במצעד, והגולשים מוזמנים לצרף את קולם.
www.gay.org.il/claf/azuma.php

יום א' 27.3

13:00 - אלי בן מנחם, סגן שר השיכון, יתארח בפורום פערים חברתיים של Ynet.

22:30 - ששי בוגנים ("נדב") יתארח באתר הרשמי של הסדרה "מילואים" בתום שידור הפרק.

20:00 - ד"ר יואב בן דב יתארח בפורום קלפי טארוט של Ynet.

יום ב' 28.3

11:00 - נועה גל תתארח בפורום הורים לתינוקות של Ynet ותדבר על בחירת מסגרת חינוכית לפעוטות.

14:00 - ח"כ נחמה רונן תתארח בפורום איכות הסביבה של Ynet לשיחה על תאגיד וחוק המיחזור.

יום ג' 29.3

11:00 - גיא פינס יתארח בפורום טלוויזיה ומדיה של Ynet.

17:00 - השף חיים כהן יתארח בפורום מתכונים של תפוז.

יום ד' 30.3

21:00 - ראש עיריית תל אביב, רון חולדאי, יתארח בפורום תל אביב בקהילת העיר והבית של Ynet.

יום ה' 31.3

17:00 - מבקר הספרות יורם מלצר יתארח בפורום ספרים של Ynet.

למדורים קודמים

כתובת ישירה לדף זה: www.perkol.itgo.com/kikar27-3-5.htm

Sarit Perkol internet pages


44