כיכר אתרים / שרית פרקול

יום ראשון - 27.6.2004

Shrek and Fiona

מרכז תמיכה עברי

פורטל נענע השיק אתר תמיכה בנושא מחשבים ואינטרנט, עם מאות פתרונות המבוססים על הידע שנאסף במרכז התמיכה של נטוויז'ן. יש באתר דרייברים וקבצי מערכת, ממוינים לפי א"ב עברי ולועזי ומסודרים לפי קבוצות (חלקי מחשב, מערכות הפעלה, מודמים, תצוגה, ציוד היקפי במו מצלמות, מדפסות, סורקים וכדומה). יש פתרונות חיבור לאינטרנט, בעיות קריאת דואר, בעיות גלישה, קבצים חיוניים להורדה, מדריכי עזרה עדכניים, אינדקס אתרים, פורומים והתראות וירוסים. את האתר עורך דורון טילמן, תומך בכיר (מיל.)
support.nana.co.il

יש מצב לגלישה?

חובבי הסמס (SMS) ימצאו מן הסתם את מבוקשם באתר החדש, M, שאמור להיות "אם-אמא של ה-SMS". באתר, שהוקם על ידי דוד בנינו, אפשר להירשם ולהזמין הודעות בקטיגוריות חדשות, ספורט, כספים, דת, אסטרולוגיה והגרלות. אפשר להזמין גם תזכורות על מצב הגלים לגלישה, או לקבל כל יום סמס עם בדיחה, היום בהיסטוריה או ציטוט יומי. עלות כל הודעה שקל אחד. לפי הרשום באתר, השירותים הפופולריים ביותר הם הורוסקופ, עוגיית מזל סינית, פיס, לוטו ושערי מט"ח.
www.M.co.il

מכוניות בזעיר אנפין

באתר של אלון פרז, יו"ר אוטוטוי - מועדון אספני כלי רכב מיניאטוריים - יש גלריה של תמונות, המתארות את האוסף שלו, בן יותר מ-400 מכוניות מיניאטוריות (1:43) של יצרניות שונות, שלוקטו במדינות שונות בעולם. האוסף מבוסס על דגמי מכוניות שנסעו או נוסעות בכבישי ישראל מתחילת שנות ה-50 ועד היום. המכוניות נחלקות על פי יצרנים, וגם בחלוקה בין אמריקניות לבריטיות. יש באתר גם קישורים לחנויות מקוונות לממכר דגמים ולפורום שמנהל פרז.
www.angelfire.com/80s/yair

קיטנה באינטרנט

סיגל, אם לשתי בנות, ריכזה באתר מתוק אחד (בתקווה שאינכם אלרגיים לפיות, מלאכים ולבבות) שפע של קישורים מועילים להורים בדרך ובפועל. אתרים עבריים על הריון, לידה, הנקה והורות טבעית, בעיות הרטבה, חיפוש מטפלות והורות שוויונית, לצד אתרים מובחרים העוסקים בחינוך, החל מגיל הגן. לקראת החופש הגדול - יש גם פינת יצירה ומשחקים עם קישורים בהתאם, וכן קישורים לאתרי סיפורים ואגדות מקוונות.
www.freewebs.com/mychild

שובו של השרק

באתר הישראלי הרשמי של הסרט "שרק 2" יש, נוסף למידע על השחקנים ועל העלילה ו"בקרובים" של הסרט, גם הפעלות: צביעונים מקוונים או להורדה כקובץ למחשב האישי, משחק הגרעפצים, טריוויה, יצירת מיקסים עם פינוקיו ומשחק הזיכרון. יש גם אייקונים, שומר מסך ורקעים למחשב, וכן אפשרות לשלוח דרך האתר גלויות אלקטרוניות עם ד"ש ממלכה רחוקה - או גלויה מסריחה, למי שזה משעשע אותו.
shrek2.nana.co.il
באתר המקורי, באנגלית, יש גם הרפתקה אינטראקטיבית בהשראת הסרט החדש ואפשרות להתרשם משירי הפסקול.
www.shrek2.com

כספומטים ברחבי תבל

למי שאוהב לדעת מראש איפה אפשר למשוך כסף מכספומט בחו"ל, ולמי שמסתובב עם מחשב נייד: באתר של ויזה יש מנוע חיפוש כספומטים בעולם. אפשר לחפש לפי יבשות וערים, ומקבלים את המידע על גבי מפה ובצורה טקסטואלית, כולל כתובת מדויקת. באפשרות החיפוש המתקדמת, ניתן לבחור רק בכספומטים בעלי גישה נוחה לנכים, או כספומטים שמותאמים לכתב ברייל. יש גם אפשרות לחפש כספומטים בשדות תעופה, ולכבוד האולימפיאדה - קישור מיוחד למיקום הכספומטים באתונה.
www.visa.com/pd/atm

הכנה למבחן GMAT

מבחן ה-GMAT משמש את האוניברסיטאות השונות ברחבי העולם למיון מועמדים ללימודי תואר שני במינהל עסקים. באתר GMAT של חברת "קידום" יש מידע מפורט על מבחן, על הקורסים ועל המדריכים, לצד קישורים רלוונטיים. במדור "תכנים להורדה" אפשר להוריד קבצים של שאלות קשות במיוחד, הצצה לסוגי השאלות, טבלאות נתוני קבלה בארץ ובחו"ל ואת כל המידע הדרוש להרשמה, עבור נבחן ישראלי.
gmat.kidum.com

שרבטן אוטומטי

לחובבי הצעצועים האינטראקטיביים: באתר "השרבטן" אפשר לצייר באמצעות העכבר דמות, צורה או תמונה שלמה, ובלחיצת מקש ליצור שרבוט אוטומטי, המעשיר את התמונה. אפשר לבחור את עובי הקו, את הצבע ואת רמת השרבוט. אם השרבוט עלה יפה, ניתן לצרפו לגלריית השרבוטים שבאתר, או לשגרו באימייל.
www.zefrank.com/scribbler
שרבוטים בנוסח פיקאסו (תזכורת):
www.mrpicassohead.com


עדכוני יורו במסנג'ר

MSN ישראל מרחיבה את שרות ה- Alerts במסגרת תוכנת המסרים המיידיים שלה, מסנג'ר, ומאפשרת בשיתוף עם אתר הספורט ONE לקבל התראות ממשחקי יורו 2004 ישירות למחשב האישי. מדובר בהתראות הכוללות תוצאות של משחקים, מועדים וכל מידע אחר הקשור ליורו 2004. אפשר לבחור באילו ימים ושעות לקבל את ההתראות.
alerts.msn.co.il/AlertsMSN/euro2004

למדורים קודמים

כתובת ישירה לדף זה: www.perkol.itgo.com/kikar27-6-4.htm

Sarit Perkol internet pages


110