כיכר אתרים / שרית פרקול

יום ראשון - 28.3.2004

Tal Katz cake decoration
עוגות דקורטיביות

אמנות הלחימה בעולם הניהול

עופר כהן, בעל תארים בפסיכולוגיה ובפילוסופיה, דאן 6 מוסמך מיפן בנינג'יצו ומורה לטאי צ'י, משלב בין כישוריו השונים, בין השאר לצורך העברת סמינר שכותרתו "ניהול כאמנות לחימה". הסמינר, שעקרונותיו מוצגים באתר של כהן, "במחשבה קדימה", מציג את הרלוונטיות של עקרונות אמנות הלחימה לעולם העבודה, מבחינת ניהול עצמי, ניהול אחרים, התנהלות מול בעלי תפקידים אחרים בארגון, התנהלות של יחידות ארגוניות ביחס ליחידות ארגוניות אחרות בארגון והעצמת ההרמוניה והיכולת להשגת יעדי הארגון. כהן מדבר על הרמוניה מול דיס-הרמוניה, שינוי לעומת קיפאון, אחריות לעומת סמכות, התקפות שווא, עקרון האפס, העמדה עצמית ועוד.
באתר תמצאו מידע על הרצאות, סדנאות והשתלמויות בנושאים הקשורים בתחום, בהם אינטליגנציה גופנית, ניהול זמן ויצירתיות יישומית. דרך מדור "ספרים" שבאתר מגיעים לאתר אחר של עופר כהן, המתמקד בטאי צ'י ובנינג'יצו ומביא מאמרים בתחום ופרקים מתוך הספר "טאי צ'י ועוד אוצרות".
במחשבה קדימה: www.think-kadima.com
טאי-צ'י: www.taichibook.com

מעורבות בהליכי החקיקה

" לכבוד חברי הוועדה, ברצוננו להביע דעתנו בנוגע להצעת החוק שלכם. אנו חושבים שהצעת חוק זו חשובה ביותר עבור מדינתינו. אך אנו איננו מסכימים עם דרכי האכיפה כי אנו חושבים שאדם העושה מעשה מסוג זה ראוי לעונש חמור יותר, למשל זמן מאסר ארוך יותר", נכתב באזור פניות הציבור באתר החדש של ועדת חוקה, חוק ומשפט של הכנסת.
האתר הוקם ביוזמת ח"כ מיכאל איתן, יו"ר הוועדה, ויש בו מידע מקיף ומעקב שוטף אחר הליכי אישור הצעות החוקים וחקיקת המשנה המועברים ממליאת הכנסת לועדה. יש בו גם פרוטוקולים ותמציות של דיוני הוועדה בהשתתפות נציגים מגופים ציבוריים שיש להם עניין בחוקים ספציפיים. בין השאר, מיוחד מדור נפרד לדיוני הוועדה בהצעת חוקה בהסכמה רחבה בהכנה לקריאה ראשונה. יש גם דיונים בהצעות לסדר היום בנושאים ציבוריים, סקרים ותשתית לקבוצות דיון.
עו"ד נתן ריבון, עורך תוכן באתר, אומר כי קהל היעד של האתר הוא עורכי-דין, משפטנים, סטודנטים, מרצים למשפט, מורים ותלמידים באזרחות, לצד סתם אזרחים מתעניינים. בעתיד יופעל גם שידור ישיר מדיוני הוועדה ואפשרות לאזרחים להתקשר לוועדה במהלך הדיון.
www.knesset.gov.il/huka

סדנאות לפיסול עוגות

טל כץ, המתמחה בעוגות מעוצבות יפות ביותר, מעבירה סדנאות עיצוב עוגות, הכוללות ציור על העוגות ופיסול בבצק, למתחילים למתקדמים. יש גם סדנאות הכנת עוגיות דקורטיביות לאירועים, ומי שמתכננת מסיבת רווקות ומחפשת רעיון: סדנת הכנת עוגות, כולל קישוט עוגת החתונה.
יש באתר תמונות של העוגות המקושטות ומידע על הסדנאות, כולל אפשרויות של סדנאות לילדים והפעלה בימי הולדת (הילד חוזר הביתה מצויד בשקית צלופן עם יצירותיו הקולינריות).
www.talkatz.com

מאגר סטוקים והזדמנויות עסקיות

הקורא גרי סמואל ממליץ על אתר "עסקים חמים", מאגר נתונים על סטוקים בארץ ובעולם, ייבוא וייצוג חברות, ייצוא לחברות בחו"ל שמעונינות לקנות מישראל, זכיונות, פטנטים, השקעות ועוד. לדברי המנכ"ל והמו"ל, אהוד שקד, המאגר אינו מתבסס על מידע מהאינטרנט, אלא על "קשרים עסקיים ממושכים, בלעדיים וייחודיים ממקורות מידע ברחבי העולם. יצרנים ומשווקים מעשרות ארצות - שולחים אלינו מדי יום מידע אקטואלי על הזדמנויות עסקיות, סטוקים, עודפי ייצור, מוצרים חדשים ופטנטים".
האתר אינו חינני במיוחד, אבל נראה שהוא שימושי. מחיר מנוי לשלושה חודשים 400 שקל, ולרוב אין צורך לשלם עמלת תיווך נוספת.
www.hottrade.co.il

באים לסרט?

ראיתם סרט, מצא חן בעיניכם, לא מצא חן בעיניכם, או חשבתם שהוא ככה-ככה. אם יש לכם חברים השותפים לאהבתכם לסרטים, תוכלו לשגר אליהם גלויה אלקטרונית מהסרט, עם חוות הדעת שלכם. אתר "מוביקארדס" מציע אגרות מצולמות מהסרטים החדשים ביותר, אבל גם רשימה אלף-ביתית של סרטים ישנים יותר, שאולי אתם מתכננים לשאול בספריית הווידאו ולהזמין מישהו מיוחד לצפייה בהם בצוותא. ומי שלא יכול להתאפק, יכול לשריין לו גם שותף לצפייה בסרט שטרם עלה לאקרנים.
www.moviewebcards.com

נקודות חמות ברחבי העולם

מי שמצויד במחשב נייד עם מעבד אינטל סנטרינו ימצא באתר של אינטל מנוע חיפוש ל"נקודות חמות" ברחבי העולם, לפי ארצות ולפי ערים גדולות. בארצות הברית, למשל, רשומות יותר מ-20,000 נקודות חמות, באנגליה 4,600, בצרפת, ביפן ובגרמניה יותר מ-1,000, כמעט 600 בקנדה ובאוסטרליה ועוד. מצוינת הכתובת המדויקת של המקום (מסעדה, קפה אינטרנט, מלון וכדומה) ומצורפת מפה אינטראקטיבית. יש גם אפשרות להוריד תוכנה עם רשימת הנקודות החמות, כדי שניתן יהיה להיוועץ בה גם כשלא מחוברים לאינטרנט. באתר מציינים, שניתן להשתמש בכל נקודה חמה, אבל אלה המובאות באתר קיבלו אישור כספקיות שירות לטכנולוגיה של אינטל סנטרינו. ישראל, בינתיים, לא על המפה.
intel.jiwire.com

שימור קוקטיילים נכחדים

אגודת "גברות למען שימור קוקטיילים נכחדים" נשמע כמו משהו דודתי להפליא, בעוד שבעצם מדובר באתר חביב ושובב ביותר, בו ניתן ללמוד לערבב משקאות אלכוהוליים מיוחדים וטעימים. לאתר הוותיק, שצבר בינתיים מתכונים רבים וביקורות רבות לא פחות מצד הגברות המשמרות, יש שליחות: איסוף מתכונים ישנים לקוקטיילים, בתקופה בה רוב העולם שותה בירה, יין, או קוקטיילים מן המוכן. תוך כדי כך, התגבשה באתר קהילה של נשים, הממשיכות "מסורת אמריקנית בת 150 שנה של נשים מסוכנות, הקוראות לעצמן 'גברות' ונפגשות בקבוצות, במועדונים ובאגודות, כדי לפעול במחתרת ולערר את יסודות השלטון הגברי".
המתכונים באתר מדורגים עם סמלים מיוחדים, בין 1 עד 5, והם נושאים שמות עם ניחוח מן העבר, כמו מולן רוז', מרלן דיטריך, עלה מייפל (הצדעה לנשות קנדה), קיר רויאל, הכושית הבלונדינית, קטיפה שחורה, אמרטו אלכסנדר ומיי ווסט. יש באתר גם מידע על מסיבות ואירועים של הגברות ודף קישורים עם כל מה שצריך לדעת על קוקטיילים באינטרנט.
www.lupec.orgלמדורים קודמים

כתובת ישירה לדף זה: www.perkol.itgo.com/kikar28-3-4.htm

Sarit Perkol internet pages


23