הדפסים מקוריים על חולצות, תיקים וספלים

כיכר אתרים / שרית פרקול

תרומות לתחזוקת האתר יתקבלו בברכה יום ראשון - 29.5.2005

עולם של בלוגים

ביום רביעי 1.6 יתקיים במלון הילטון בתל-אביב יום עיון בנושא "עולם הבלוגים", במסגרת כנס Info 2005 של חברת "טלדן".
את יום העיון ינהל יגאל חמיש, שידבר על "מסעות בגלובלוג של ידע". ניר אופיר, אורי ברוכין ואורי קציר ידברו על היבטים חברתיים וכלכליים. אמתכם הנאמנה ("עיתונות מתבלגנת") ועמיתיי יובל דרור, איתן כספי וארז ארליכמן ידברו על בלוגים והעיתונות, עמי סלנט ויצחק שדמתי ידברו על בלוגים כמקור מידע מקצועי, כרמל וייסמן, יגאל חמיש וחנן כהן ידברו על בלוגים אישיים.
פרסום בבלוג של יגאל חמיש: www.notes.co.il/yigal/11576.asp
פרטים באתר טלדן: www.teldan.com/TelDan/events/events_item.asp?vf=156

געגועים לפיוטים

אתר "הזמנה לפיוט" מבית סנונית, הנמצא בגרסת הרצה, בא להציג את עולם הפיוט, לאורך הדורות ובימינו. באתר מאגר פיוטים ולחנים, על פי חלוקה לקטיגוריות ועם אפשרות של חיפוש פנימי. לכל פיוט נלווים הסבר ורקע, לצד דף לחנים, בו ניתן לשמוע לחנים וביצועים שונים של אותו פיוט. מאגר נוסף כולל מידע עיוני כללי על תחום הפיוט ואישים הקשורים אליו. כן יש באתר פרקי תהילים ופרקי תפילה. מדור "פיוט השבוע" זורה אור בכל פעם על פיוט אחר, ויש אפשרות גם להתפייט למישהו באימייל, דרך הלינק "שלח לך פיוט".
www.piyut.org.il

לדוג מולטימדיה

"הדג המזמר" הוא שירות חינמי, המאפשר חיפוש קבצי וידאו ואודיו ברשת, בפורמט הניתן להורדה למחשב, או לשמיעה ישירה מהאינטרנט. ניתן להגדיר את הפורמטים וכן את הקטיגוריות (מוזיקה, חדשות, ספורט, כלכלה, סרטים, רדיו, טלוויזיה).
search.singingfish.com/sfw/home.jsp

לשמוע בלוגים

אתר "טוקר" מאפשר לשמוע, בקול מכאני משהו, הקראה של בלוגים הכתובים באנגלית. אפשר למשוך אותם ל-iPod ולשמוע הרחק מהמחשב, ואפשר גם לשמוע קטעים אונליין. השירות ניתן חינם לגבי בלוגים הפועלים בשיתוף הפעולה עם האתר, כולל ג'פרי זלדמן. אם רוצים לשמוע בלוגים שאינם נכללים בשירות, צריך לעשות מנוי בתשלום.
טוקר: www.talkr.com
פודקסטינג: www.perkol.itgo.com/podcasting.htm

כל כך טעים שאפשר לבכות

אנשים אוכלים, אנשים בוכים. ככה זה בחיים. אבל לבכות בזמן שאוכלים, או לאכול תוך כדי בכי? זה כבר מעט יותר נדיר. באתר "לבכות בזמן האוכל" יש קטעי וידאו של אכלנים מתייפחים, או בכיינים שאוכלים, והגולשים מוזמנים לדרג אותם.
www.cryingwhileeating.com

אנשי הסירות מקובה

בין השנים 1959 ל-1994, עזבו את קובה בסירות מאולתרות וברפסודות תוצרת בית יותר מ-63 אלף אזרחים, בקבוצות קטנות שהגיעו דרך הים לארצות הברית. אלפים נוספים נסחפו אל איי באהמה, אל איי קיימן ואל עוד חופים בקאריביים. הם זכו לכינוי "באלסרוס" (אנשי הרפסודות), והסירות המאולתרות שלהם נקראו "באלסאס". לפחות 16 אלף קובנים נוספים איבדו את חייהם תוך כדי נסיון הבריחה. האתר "תופעת הרפסודות הקובניות" מתעד את התופעה, שנמשכת כבר 45 שנה, באמצעות טקסטים, תמונות, יצירות אמנות, מפה אינטראקטיבית וקטעי וידאו.
balseros.miami.eduאירועי רשת:

29.05.05 - יום ראשון

22:00 - אירוח הזוג שהודח מהתוכנית "סוף הדרך" ב- blogtv. השידור יחל מיד בסיום הקרנת הפרק בסדרה בערוץ 2.
blogtv.tapuz.co.il

1.6.05 - יום שלישי

19:00 - הסופרת ורד מוסינזון מתארחת בפרייקט "המקלדת" ועונה לשאלות הגולשים
www.tapuz.co.il/blog/hamikledetלמדורים קודמים

כתובת ישירה לדף זה: www.perkol.itgo.com/kikar29-5-5.htm

Sarit Perkol internet pages


397