כיכר אתרים / שרית פרקול

יום ראשון - 29.8.2004

המופע של בוב

בתוכנית המציאות הזאת לא מעיפים אף אחד, לא מחתנים אף אחד, לא מקבלים מיליון, אבל יש פרס גדול מאוד - מקבלים צ'אנס לא למות מסרטן הריאות. "אתמול ב-11 בלילה ניגשתי למטבח. זה הזמן שהייתי מעשן את הסיגריה האחרונה שלי לאותו יום. במקום זה, שתיתי מים. אבל הייתי במטבח, מקום בו אני רגיל לעשן. ההרגשה היתה מוזרה", כותב בוב באתר "בוב מפסיק". בוב, ניו-יורקר בן 35, שעישן חפיסת סיגריות ביום, הסכים שיצלמו בווידאו את מאבקו היומיומי נגד העישון. ביום השלישי, למשל, הרופא אמר לו "יש לך ריאות של בן 121". בוב מודה שהוא אוהב לעשן, אבל רוצה להפסיק בגלל חנה, בתו הקטנה. באתר אפשר לראות את הקטעים המצולמים ולקרוא את הקטעים מהיומן (ספוילר: יש סוף טוב). לפרויקט אחראית "קרן אמריקן לגאסי", המתמקדת במניעת עישון.
www.bobquits.com

חולפים עם הרוח

"בכל סוף שבוע אני שואל את עצמי אותה שאלה. זה מתחיל ביום שישי כשאני אומר לאישה: 'מחר אני טס בבוקר' והיא מביטה בי בעניים קצת כועסות והרבה דואגות. זה ממשיך בשכנוע החבר שבסוף מסכים ומסכם: 'למה בעצם אנו טסים?' וסוגר את הטלפון לפני שאני אפילו מתחיל לענות. למה באמת?", כותב דודו צוק במאמר המנסה להסביר את התאווה לטיסה כתחביב, בלי צורך חיצוני כלשהו, בלי כוונה, בלי תוכנית ובלי מטרה נראית לעין. המאמר מתפרסם במגזין התעופה המקוון "עם הרוח", בעריכת צור בנר.
במגזין יש, נוסף על מאמרים בנושאי אולטרלייט, טיסת מכשירים, בטיחות ועניינים טכניים, גם מידע על בתי ספר לטיסה ולתיאוריה ועל מדריכי טיס, דיווחי מזג אוויר, מדורים, פורום מומחה, מידע על אירועים בתחום התעופה וחנות ציוד לטייס וספרי תעופה. אפשר גם להשתעשע בחידון תעופה מקוון. זה הזמן להתרשם חינם מכל התכנים, כי החל בחודש הבא ייסגרו חלקים מהאתר למנויים בתשלום בלבד.
www.downwind.co.il

אנציקלופדיה עברית גאה

היזהרו מנושאי מתנות! הביטוי "גיפט גיבר", כפי שניתן ללמוד מהאנציקלופדיה הגאה בפורטל החדש "בגאווה - פורטל ישראלי גאה", פירושו נשא איידס, שבא במגע מיני בכוונה להדביק אחרים. באנציקלופדיה הגאה הראשונה בעברית, בעריכת אלי מור ובשיתוף עם אתר פיפ, יש מונחים גאים על פי אותיות הא"ב, המלמדים על הקהילה ההומו-לסבית בכלל ובישראל בפרט. כך, למשל, יש ערך על
אורי אבנרי (הח"כ הראשון שניסה לבטל את החוק שאסר משכב זכר), דנה אינטרנשיונל, וגם ערך אור מרוני-פנר, שהפיקה את מצעד הגאווה הראשון בישראל והקימה את המגזין "בגאווה", והיא גם מקימת הפורטל החדש. הגולשים מוזמנים לתרום ערכים נוספים לאנציקלופדיה, שעדיין בחיתוליה.
עוד בפורטל החדש, שלדברי מרוני-פנר הוא פמיניסטי מוצהר ויקדם מיזמים נשיים: כתבות, מדורים, קישורים, חדשות הקהילה, אירועים, גלריה, בלוגים ופורומים רבים, בנושאים ייחודיים לקהילה. בקרוב תעלה בפורטל גם מערכת היכרויות משוכללת חינם.
www.pride.co.il

קיבוץ גלויות

הרעיון נהדר, התשתית טובה, אבל כדי שהאתר הזה יהיה ממש שימושי ומשובח, צריך שיתוף פעולה של כל הגולשים. אתר "עדות", קיבוץ גלויות באינטרנט, נועד להיות מאגר של פולקלור עדתי. יש מקום לבני כל העדות - מרוקו, טוניס, אתיופיה, דרום אפריקה, טורקיה, מצרים, יהדות אשכנז, תימן, ברית המועצות, הודו, פרס ועוד - לפרסם מנהגי חגים, מעשיות, מתכונים, סיפורי עלייה, שמות משפחה ומשמעותם. יש מקום גם לפרסום מוזיקה עממית ואירועים כמו פסטיבלים, כנסים, קונגרסים, תערוכות, הצגות וכדומה, בתחום העדות. הגלריה ממש משוועת לצילומים של תלבושות מסורתיות, חתונות, מאכלים וחגים.
www.edot.co.il

זה כל הקסם

באזור לימוד הקסמים באתר של רועי זלצמן, מזכ"ל אגודת הקוסמים בישראל, המתמחה במופעי טלפתיה וקסמים, אפשר ללמוד כמה קסמים פשוטים, בעזרת סרטוני וידאו קצרים. בין הקסמים: מטבעות מתהפכות, העלמת קלף, העלמה צרפתית וקנאק באף. מידי פעם יתווספו למדור טריקים חדשים.
www.trik.co.il

תיאוריות קשר

אסופת סיפורי קונספירציה, במסגרת תחרות שנערכה בקרב הגולשים בהשראת סרטו החדש של מייקל מור "פרנהייט 911", כולל כותרות כמו "הסיפור האמיתי מאחורי ארובות חברת החשמל", "הקונספירציה של שרון", "רצח רבין", וגם הסיפור בעל השם המבטיח "למה הים חרוש בבוקר", באתר NRG. הסיפור הזוכה הוא על הרוע שזורם מתחת לרחובות חיפה. אסופת הסיפורים: www.nrg.co.il/online/25/ART/754/345.html
הזוכה: www.nrg.co.il/online/5/ART/768/303.html

הבית של ביל גייטס

הבית האמיתי של ביל ומלינדה גייטס, השוכן בחוף המזרחי של לייק וושינגטון במדינת וושינגטון, עלה 97 מיליון דולר, ורוב האנשים היו מתקשים לקנות אותו, אילו היה מוצע למכירה. אבל אפשר, לגמרי בחינם, להדפיס וליצור דגם נייר של הבית שתיכנן האדריכל ג'יימס קאטלר, כולל חדר הספורט וחדר האמנות. סיור וירטואלי בבית של "מר מיקרוסופט" ניתן לערוך באתר של יו.אס.ניוז.
דגם נייר: papertoys.com/gates.htm
סיור וירטואלי: www.usnews.com/usnews/tech/billgate/gates.htm

בלוגים

יומנו של תינוק

"אני מתחיל בקטן, מאמן את מיתרי הקול לקראת היום. מהמיטה של המשרתים שלי אני שומע רק נחירות. אני מוסיף עוד חצי ליטר לטיטול שלי ומתחיל לצרוח. יאללה בלאגן. לוקח לי קצת זמן אני מודה אבל בסופו של דבר אני מצליח להקים את ארוחת הבוקר שלי.שמתי לב שבבוקר המקרר הנייד שלי פותחת רק עין אחת. קמצנית. היא מחליפה לי טיטול, מרימה את החולצה ואני מתנפל על הציצי שלה וגם ממזמז את השני כדי שלא יעלב לי.... אח"כ זה עם הזיפים עושה לי כמה פרצופים מגוחכים ואני אכן מגחך ואז הוא נעלם. אני מייד תופס את המקום שלו במיטה ונרדם". ככה, בבלוג הנחמד "ענק בחיתולים", שוודאי ימצא חן בעיני כל אלה שמטפחים זאטוטים משלהם.
כשהם לא "המשרתים", זו עם הציצים וזה עם הזיפים נקראים בשם הקוד "הגבוהים". לפעמים, התינוק נותן עצות ממרום נסיונו העשיר: "ברגע שמגיעים אחרים לבית - תתחיל לצרוח! לא משנה מה קורה - אל תפסיק. ברגע שירימו אותך על הידיים תתחיל לשגע אותם. אִם הסבתא (חפש גבוהה קצת מקומטת יותר מהרגיל) מרימה אותך תתחיל להתנהג כמו שהיית מתנהג לפני בוא נאמר חצי שנה...שזה אומר -אל תחייך, אל תפטפט, אל תגיב, פשוט תבהה. תראה שזה כבר יעורר מריבה גדולה ומרתקת בין הסבתא לגבוהה הרגילה שלך, שתנסה לשכנע שאתה לא תמיד ככה".
הענק בחיתולים מספר על חוויות האמבטיה ("אני מיד משתין בקשת מרוב התלהבות"), על קלטות הווידאו החביבות עליו ("למשל הקלטת 'גוזל שלי'. בקלטת מופלאה זו לומדים הגבוהים כיצד לא לעזוב את הנמוך - למשל אני - אף לא לרגע אחד במנוחה. יש לשיר לו ללא הרף, להרימו בכל הזדמנות, לחייך אליו באהבה, לשעשעו במבחר פרצופים ולטייל עימו ברחבי העיר") ובכלל, על החיים. בפוסט שכותרתו "החיים זה חומר טוב", בו הוא מתאר הרפתקה עם נייר טואלט טעים במיוחד, הוא מתלהב: "אני משוטט לי ברחבי העולם. יוצא מחדר אחד, מגיע לעולם חדש...ובכל מקום כל כך הרבה דברים. לפעמים עולות בי דמעות מרוב התפעלות על היופי הזה שסובב אותי".
www.israblog.co.il/43223

קשקושים

טטריס בחורות. פעם היה משחק כזה להורדה, עם בחורות ובחורים בלבוש חווה בתנוחות שונות, על העיקרון של טטריס, בליווי גניחות אמיתיות. התחליף הכי קרוב שנמצא הוא משחק פלאש מקוון, עם תמונות של בחורות בביקיני. ממכר למדי.
www.theaxeeffect.com/pitman/game/flash.html

מרק אותיות. המשחק "וובגוגל" ממכר לא פחות: מקבלים לוח עם אותיות, וצריך להרכיב כמה שיותר מילים מהאותיות הנוגעות זו בזו, בתוך זמן נתון. איכשהו, תמיד יהיו משתתפים אחרים במשחק המקוון שירכיבו יותר מילים.
weboggle.shackworks.com

דורי מת וחברים. הגרסאות המעוברתות לשירים, באתר אחד: www.tsws.up.co.il

אירועי רשת

יום ראשון

בפורום "יוצרים הומור" של תפוז תתקיים ב-20:00 סדנת כתיבת הומור בנושא סיפורי ילדים.
forums.tapuz.co.il/humorist

איאן אנדרסון, סולן להקת ג'תרו טול, יתארח בווידאו-צ'אט של וואלה ב-22:00, מהמלון בו שוהה הלהקה בעת ביקורה בארץ.
wow.walla.co.il

יום שני

בפורום "יוצאים בשאלה" בתפוז תתארח ב-19:00 ורדה ליפשיץ, יו"ר אגודת הלל.
forums.tapuz.co.il/x-dos

בפורום קולנוע של NRG מעריב יתארח ב-18:00 טאופיק אבו ואיל, יוצר הסרט "עטאש - צימאון", זוכה פרס וולגין.
forums.nrg.co.il

יום שלישי

אלון ליטבק, מפליטי "כוכב נולד 2" ומנחה בערוץ ניקולודיאון, יתארח ב-19:00 בפורום "ג'ונגל" תפוז.
forums.tapuz.co.il/jungle

גיא זוארץ, כוכב "מרי לו", יתארח בבלוג.טיוי של תפוז ב-20:00.
blogtv.tapuz.co.il

ב-19:00 יתקיים בפורום חינוך בנענע קשר ישיר עם חדר המצב של משרד החינוך, שנציגיו הבכירים ישיבו על שאלות הגולשים ויעדכנו בכל מה שצריך לדעת על פתיחת השנה: שביתות, אבטחה, תלבושת אחידה, זכויות תלמידים, גביית תשלומים מהורים ועוד.
forums.nana.co.il

יום רביעי

הזמר דויד ברוזה יתארח ב-19:00 בווידאו-צ'אט של NRG מעריב.
www.nrg.co.il

יום חמישי

ב-15:00 יתארח בפורום אולימפיאדה בנענע פרופ' אורי גולבורט, ראש המועצה האקדמית במכללת וינגייט ולשעבר יו"ר איגוד האתלטיקה - לסיכום המשחקים האולימפיים.
forums.nana.co.il

העיתונאית-סופרת שלומית מירון, מחברת הספר "ככה נראה אושר", תתארח ב-20:00 בפורום "משבר אמצע החיים" בתפוז.
forums.tapuz.co.il/midlife

למדורים קודמים

כתובת ישירה לדף זה: www.perkol.itgo.com/kikar29-8-4.htm

Sarit Perkol internet pages


40