כיכר אתרים / שרית פרקול

יום ראשון - 30.5.2004

Harry Potter - owl

ועד הורים

"אהבה", עמותת הורים מתנדבים, קמה במטרה לפעול להפחתת עלויות התשלומים לבתי הספר. לדברי המייסד, גולן שלום, הכוונה היא שהארגון ינוהל בהתנדבות באמצעות ועדי הורים ומתנדבים בעלי ידע מקצועי. העמותה תנצל את היתרון לגודל לשם ביצוע רכש מרוכז וחיסכון בכספים. שלום מסביר גם, כי כיום נמצאים כספי הורים בחשבון משותף של חשבונות מנהלי בתי הספר, וחלקם מגיע למטרות אחרות מהמטרה העיקרית לשמה נגבו. באחרונה יצא חוק חדש, המחייב החל משנת הלימודים הבאה את מנהלי בתי הספר להפריד את כספי ההורים ולהחזיר כספים שנשארו (לדברי שלום, זה לא תמיד מתבצע). בין הפרויקטים באתר: השאלת ספרים, מערכת דפוס מרכזית, רכישה מרוכזת של מערכות הגברה ובמות לטקסים ולמסיבות ופתיחת חשבונות נפרדים לכל בית ספר.
www.horim.org

קטלוג קעקועים

השאלה היא, כנראה, לא אם זה כואב או לא, כי זה כואב, אלא כמה זה כואב. מדובר בקעקועים, ומי שמעוניין לקעקע את עורו מוזמן לאתר "אמנות הקעקועים בישראל". יש באתר תשובות לשאלות נפוצות בתחום זה, קטלוג קעקועים בקטיגוריות שונות (מצוירים, מלאכים, חיות, עיניים, בחורות, יפני, אינדיאני וכדומה), וזה אמור להיות בסופו של דבר מדריך של חנויות הקעקועים בארץ. בינתיים רשומות בו חנויות בקרית מוצקין, בחיפה ובאשדוד.
www.tattoo-art.co.il

חדשות הארי פוטר

אז החדשות הטובות הן, שהקרנת הסרט החדש בסדרת הארי פוטר הוקדמה מ-17 ביוני ל-10 ביוני, מודיעים באתר "הוגוורט על הרשת", אתר עברי מושקע מאוד, המוקדש לבית הספר לקוסמים המפורסם ביותר אי-פעם. מלבד חדשות טריות יש חלוקה לארבעה בתים ותחרויות לצבירת נקודות, "ינשופיה" למשלוח הודעות, מידע על הסופרת ג'יי קיי רולינג, על השחקנים, על הספרים והסרטים, תמונות, זוטות, מילון, מתכונים ורקעים להורדה. יש באתר גם "אנציקלופוטריה" עם פרטים על כל אחת ואחת מהדמויות ומשחקים מקוונים בהשראת הסדרה. לא להחמיץ את אזור השיעורים: טיפול בחיות פלא, תרבויות קסם, שפות עתיקות, אסטרונומיה, לחשים, חיי קוסמים, גילוי עתידות ועוד.
www.hogwartson.up.co.il

מעמד האשה בישראל

שדולת הנשים בישראל השיקה אתר המכיל נתונים ומאמרים בנושא מעמד האשה בישראל, במטרה לשמש מעצבי מדיניות, עיתונאים, אנשי אקדמיה ואת הציבור הרחב. באתר נמצאת הגרסה המלאה של ספר הנתונים "נשים בישראל", עם ריכוז מידע מעודכן בנושאים כמו מעמד האשה בחוק הישראלי, דמוגרפיה, חינוך, נשים בכלכלה ובתעסוקה בישראל, נשים בפוליטיקה ובתקשורת, בריאות האשה, אלימות נגד נשים ונשים בספורט. יש באתר מידע על פעילות השדולה ואפשרות להגיב ולהשתתף בפעילות. בפתח האתר מודיעים על הכנס הפמיניסטי ה-15, שייפתח ב-3 ביוני בגבעת חביבה ויכלול גם יריד עסקים של נשים.
www.iwn.org.il

עולים לנו על העצבים

קוראים לה שרה וויסלר, והיא מככבת בפרסומות של "אפל" על מעבר מפי.סי. למקינטוש. האם היא מעצבנת אתכם, או לא? אתר "האם אני מעצבן", הבנוי בסגנון עדות אתרי הדירוג, מציע מועמדים מגוונים, החל מסלבריטיז וכלה במדינות שלמות, כמו אנדורה. יש יותר מ-10,000 פריטים שעליהם ניתן להצביע, במבחר קטיגוריות משעשעות ". וויסלר משתתפת בקטיגוריות "תסרוקות גרועות" ו"גיקים של מחשבים". בקטיגוריית "אגו מנופח" (ובעוד 15 קטיגוריות לפחות) תמצאו את אלוהים בכבודו ובעצמו. 42.86% מהמצביעים חושבים שהוא מעצבן.
www.amiannoyingornot.com

פנים חדשות לאתר משרד החוץ

בגרסה האנגלית לאתר המחודש של משרד החוץ, שהושק באחרונה, תמצאו מצגת על המנהרות ברפיח והסברים על ציר פילדלפי, לצד תרגום הודעת דובר צה"ל בנושא הרג האזרחים ברפיח. יש באתר קישורים לארכיון מצגות וידאו, אזור שנקרא "ישראל במפות" והסברים על גדר ההפרדה. הגרסה העברית מעט שונה, מההיבט של התכנים ההסברתיים. יש באתר פרטים על נציגויות ישראל בחו"ל והמלצות למטיילים ישראלים, כפי שפורסמו על ידי המטה למלחמה בטרור. האתר, המכיל כ-30,000 דפים ומבוסס על טכנולוגיות חיפוש וניהול תוכן מתקדמות של מיקרוסופט, נועד לשמש כלי הסברה עיקרי של מדינת ישראל לעולם בכלל ולמדינות ערב בפרט (יש גם אתר בערבית). הואיל והאתר נאלץ להתמודד עם התקפות מאסיביות של האקרים, הוא נבנה לפי התקנים המחמירים ביותר של אבטחת מידע.
www.mfa.gov.il

למדורים קודמים

כתובת ישירה לדף זה: www.perkol.itgo.com/kikar30-5-4.htm

Sarit Perkol internet pages


49