כיכר אתרים / שרית פרקול

יום ראשון - 4.4.2004

food blog
רגשונים מיוחדים לבשלנים

בלוג בטעם קניידלך

איה וחמדה הן צמד-חמד, שכל דבר בו הן נוגעות יוצא מקסים. איה אושיית בלוגים ומעצבת בחסד, ואילו חמדה היא מספרת סיפורים מדופלמת, מטיילת ובשלנית. הפרויקט החדש שלהן, שהושק בשעה טובה לקראת פסח, הוא מתכונים.נט, אתר אוכל, שבמרכזו "המטבחון - בלוג עם טעם". זהו יומן רשת מיוחד לבשלנים, עם חדשות וידיעות הנוגעות לאוכל על כל הקשריו הרחבים.
המתכונים, הכתובים בחן וברגש, נחלקים לקטיגוריות בשר, עוף, דגים, ירקות, תוספות, חמין, לחם, מתוק, חגים, בינלאומי ועוגיות (מובן שבאתר השמות יותר מקוריים), ויש גם אגף מיוחד לפטנטים.
לקראת החג, במדור "מתכוננים לפסח", תמצאו קניידלך, לחמניות פסח כדי שלא נרעב ללחם וארטישוק ממולא חגיגי במיוחד.
בשאיפה, יובא באתר מתכון חדש מידי יום, כך שכדאי לקפוץ לבקר לעיתים קרובות. אפשר גם לתרום הערות והארות במקום המיועד לתגובות, וכן בפורום האתר, המעוטר ברגשונים ("סמיילים") מיוחדים לבשלנים.
www.matkonim.net

הגדה עם מילן קונדרה

הגדת "הלילה הזה", שנקראת "הגדה ישראלית", מציעה תוספות להרחבה ולהעשרה של ההגדה המסורתית, המעוררות את המשתתפים לתרום בשיר, בהצגה, בסיפור אישי או בדיון בשאלות ובערכים העולים מהאגדה. קטעי התוספות לקוחים מהפרשנות היהודית הקלאסית, אבל גם מאמנות, השירה והספרות בארץ ובעולם. כך אפשר, למשל, למצוא שירים של יהודה עמיחי, של אהוד מנור ושל ברי סחרוף, קטעים של דוד בן גוריון, עמוס עוז, מילן קונדרה ואפילו אפרים קישון.
באתר "אפיקומן", בו מוצגת ההגדה, ניתן לראות דפים לדוגמה וחלק מהאיורים המשעשעים של מישל קישקה.
www.afikoman.co.il

ארבע כוסות בריבוע

ביחידה העוסקת בחג הפסח באתר של הסוכנות היהודית יש הסברים, חומר רקע, מצוות, מנהגים ומקורות בנושאים כמו שעבוד בני ישראל, יציאת מצרים, ההנות לליל הסדר. יש הפעלות - משחק ארבע כוסות בריבוע ("תשע בריבוע" לפסח) ומשימות להמחשת רעיון היציאה מעבדות לחירות. מדור מיוחד, "תרבחו ותסעדו", מוקדש למימונה, עם מידע על יהדות צפון אפריקה והקשר בין הפסח לבין מנהגי המימונה. החומר על החגים מתפרסם גם באנגלית, רוסית, צרפתית, גרמנית וספרדית,
www.jafi.org.il/education/festivls/pesach/pesach.html

מצעד שירי החאקי

לקראת יום העצמאות ה-56 הוזמנו הגולשים לבחור מבין 120 שירים את חמשת להיטי הלהקות הצבאיות האהובים ביותר בכל הזמנים, במסגרת מצעד "שירי השירים".
השירים המשתתפים מופיעים באתר, עם תזכורות קוליות לכל אחד מהם. ההצבעה מסתיימת היום, כך שכדאי להזדרז. בין המדרגים שירשמו את פרטיהם תוגרל חופשה זוגית בישראל מידי יום עצמאות במשך חמש שנים. את חמשת השירים הזוכים ניתן יהיה לראות, בביצוע חדש, בשידור מיוחד של ערוץ 2 במוצאי יום העצמאות.
www.mooma.com/lt.asp

קושיות נדל"ן ובתים מצולמים

בפורום נדל"ן של תפוז, המנוהל בידי אבי שנער, שמאי מקרקעין, מתפרסמים מאמרים ודיונים בסוגיות מקצועיות הקשורות בתחום. בין הנושאים הנידונים להרחבה: משכנתאות, מודל קנייה מול שכירות, הגברת הענישה במיסוי מקרקעין, עסקת קומבינציה במקרקעין, היתרי בנייה, מס שבח והיטל השבחה, התאחדות בעלי בתים, כללים לפיצויים בגין תוכנית פוגעת ועוד. בפורום ניתן להציג שאלות ולקבל תשובות מקצועיות, ויש רשימת קישורים נבחרים לאתרים רלוונטים ולאינדקס אתרי נדל"ן.
http://anashim.tapuz.co.il/realestate

אתר "בתים און ליין" מהווה לוח מודעות ויזואלי למכירה, קנייה והשכרה של נכסי נדל"ן באזור השרון. המפרסם מוזמן להציג את הנכס, עם תמונה או בלעדיה, במשך זמן בלתי מוגבל, תמורת תעריף המתפרסם באתר. מחפשי דירות יכולים להיעזר במנועי חיפוש, או להפעיל "סוכן אישי", שמגדירים לו את דרישות הנכס המבוקש ומקבלים דרכו לדואר האלקטרוני רק את המודעות הרלוונטיות. בנוסף, באתר יש טפסים של חוזים למכירת בית, להשכרת דירה ולמכירת דירה.
www.batim-online.co.il

מועדון הגג הפתוח

יאיר, מארגן פעילות מועדון הרודסטרים והקבריולטים בארץ, מזמין את חובבי הרכבים בעלי הגג הנפתח אל האתר החדש והרשמי של המועדון. באתר מוזמנים בעלי רודסטר וקבריולט ולחלוק חוויות ובעיות ולהצטרף לטיולים מאורגנים ולקורסים לשיפור מיומנויות הנהיגה.
באתר מלוקטות חדשות בנושא מכוניות המחמד מרחבי הרשת, עם דגשים מיוחדים, כך נראה, על מאזדה מיאטה טורבו. יש מאמרים (גם כן מלוקטים) ומה שנראה כגולת הכותרת - תמונות ממפגשים וטיולים ותמונות המכוניות הפרטיות של חברי המועדון.
http://roadstersil.tiptip.co.il

טיולים בגנים ובשדות

האתר של הצלם עמית מנדלסון, "טבע ונופים בישראל", מכיל מאגר מידע על שמורות טבע, גנים ואתרים לאומיים בישראל, לצד מידע על צמחי בר בארץ, עצות למטיילים ומסלולי טיול. מנועי חיפוש שבאתר מאפשר לחפש מסלולי טיול, שמורות טבע וגנים לאומיים, לפי שמות או לפי אזורי הארץ.
בפתח האתר מובאת מצגת על אתר מערות אפקה בגבול רמת השרון-תל אביב, כחלק מהמאבק לשימור האתר במסגרת תוכניות הבנייה העתידיות באזור. במצגת מופיעה מפת האזור, מידע על העתיקות וכוכי הקבורה, וכן פירוט על הצומח באזור, כמו אירוס הארגמן, אירוס ארץ-ישראלי, חצבים, נרקיסים (נכתב כי בעמק גלילות נמצא הריכוז האחרון שלהם בגוש דן) וסחלבים. יש מידע על חרקים ופרפרים באזור, על בריכות חורף ובכלל, על ייחודו של האזור.
www.inature.info

עבודה מועדפת

מיזם חדש של חברת "מועדפת", בשיתוף עם היחידה להכוונת חיילים משוחררים, נועד לשדך בין המצטרפים החדשים לשוק העבודה לבין מעסיקים מענף המלונאות. מדובר בשירות המרכז את מגוון הצעות העבודה המזכות את החיילים המשוחררים במענק עבודה מועדפת. אנשי החברה, מקבוצת ה.ס.מ.ת שירותי תפעול, ממיינים את הפונים על פי שאלונים ומתאימים אותם למשרות המוצעות. כל תהליך הסינון והמיון נעשה בידי החברה עצמה, והמעסיקים אמורים למצוא מאגר רחב, אמין וממוין. ההתקשרות עם המעסיקים הפוטנציאליים נעשית בדרך של שירותי השמה חד-פעמיים, בדרך של שירותי "ריטיינר" תקופתיים, או בדרך של שירותי תפעול כוח אדם.
www.muadefet.co.ilלמדורים קודמים

כתובת ישירה לדף זה: www.perkol.itgo.com/kikar4-4-4.htm

Sarit Perkol internet pages


48