כיכר אתרים / שרית פרקול

יום ראשון - 5.12.2004

תעסוקה חורפית

החורף הגיע, וכשסגורים הרבה בבית, מחפשים תעסוקה. רעיונות בשפע, לצד הסברים מפורטים כיצד להוציא לפועל את הרעיונות האלה, תמצאו באתר הבית של פורום אומנות שימושית ב-Ynet. האתר, המנוהל בממשק של בלוג על ידי אפרוחית וגליק, הוא ממש אוצר בלום של עבודות יד. יש בו מאמרים ופרויקטים מצולמים בתחומי אומנות שונים, מילון מפורט של מושגים וחומרים וגלריות עם עבודות של חברי הפורום, לצד קישורים והמלצות על חנויות המספקות חומרי גלם בהנחה.
בין הנושאים המטופלים באתר: עבודות פימו בשיטת מילאפיורי (פיות, ציפורים, חיפושיות, תליונים), פיסול בעיסת נייר ובבצק סוכר (כולל פיסול בעוגות), הדבקת מפיות על חמסות, על זכוכית ועל חולצות, טכניקות רקעים על עץ, הכנת נרות וסבונים, מגזרות נייר, אהילים מנייר אורז, כרטיסי ברכה ועיצוב אלבונים, חרוזים, שרשראות ועוד ועוד.
יש גם רעיונות למתנות ופינת עינת: עבודות יד עם ילדים.
www.israblog.co.il/16210

ליל חניה

כשמקבלים דוח חניה, אפשר לשלם אותו מיד, אפשר לקרוע אותו לחתיכות קטנות, ואפשר גם להכניסו לתא של הכפפות ולשכוח ממנו. אבל בכל מקרה, זה לא יסתדר מאליו; גם אם מסרבים לקבל דוח שהגיע בדואר רשום, עצם המשלוח נחשב כמסירה כדין. עובדה זאת נכללת באתר השימושי "דוחות חניה", המנוהל על ידי משרד עורכי דין "ורד, בן-אריה ושות'". באתר יש מדריך מעשי מקיף להתמודדות עם דוחות החניה, קנסות ועיקולים מצד העיריות, הרשויות המקומיות וגובי המיסים - כולל אופן הגשת בקשות להישפט ובקשות לביטול קנסות. העצלנים יכולים לפנות ישירות למדור "עזרה ראשונה". באזור המידע השימושי יש גם קישור למשחקון הפלאש "חניה".
www.hanaya.co.il

חיים משוגעים

חומי המסכן רועד מקור? מה דעתכם על מעיל מינק ורוד ב-95 דולר? אתר "מודרנטייל" מציע הצצה על חייהם המפונקים של חיות מחמד ששפר עליהן גורלן. יש שם גם מיטת אפיריון ב-450 דולר לחיית המחמד, ספה מפוארת לחתול בריפוד מנומר ( 150 דולר), מעיל פליס לכלב עם נוצצים ולבבות וגימור פרווה ( 35 דולר) ואוברול סנטה קלאוס לכלב (37 דולר). לחובבי פוסט-מודרניזם, אתר "פוסטמודרן פטס" מציע מלונות, רהיטים, כלי אוכל, מנשאים וצעצועים ייחודיים לכלבים, חתולים, ציפורים ודגים. למשל, מיתקן האכלה אמנותי לציפורים עולה 119 דולר. בינתיים המשלוחים לצפון אמריקה בלבד, כך שקצת יותר קל לעמוד בפיתוי.
www.moderntails.com
www.postmodernpets.com

וידאו דייטינג

אתר קופידון השיק גלריית וידאו של פנויים ופנויות: קליפים בני דקה של עשרות מחברי האתר, שהצטלמו באולפן, לצד משתתפי התוכנית "משחק מקדים" בערוץ 10, שפועלת בשיתוף פעולה עם האתר. מודעת הווידאו, שמחירה 295 שקל, כוללת הדרכה וראיון אישי של כמחצית השעה. הקליפ יתפרסם באתר לתקופה שיבחר המצולם, ולרגל ההשקה יקבלו המצולמים מנוי חינם לקופידון, לשלושה חודשים. בהמשך תתאפשר גם העלאת קליפים ביתיים.
http://video.cupid.co.il

ציור בהקלדה

הציורים המדהימים של פול סמית', חולה שיתוק מוחין שלימד את עצמו להיות אמן ושחמטאי, נוצרו במכונת כתיבה. כשהוא מקליד, הוא משתמש ביד שמאל כדי ליצב את יד ימין המשותקת. הואיל ואינו מסוגל ללחוץ על שני מקשים בוזמנית, הוא כמעט תמיד נועל את מקש ה"שיפט" ומצייר באמצעות הסימנים שעל מקשי המספרים: @ # $ % ^ & * ( ) _ במשך 70 שנה הוא יצר מאות ציורים כאלה. באתר של קרן פול סמית' אפשר לראות דוגמאות לעבודות והסברים על אופן הביצוע, וכן לקרוא את סיפור החיים של האמן.
www.paulsmithfoundation.org

הפעלות לחנוכה

באתר חנוכה של "שיטים", מכון החגים הקיבוצי, יש מידע על החג ומקורותיו, הסבר על כל נר ונר, פירוט המנהגים ושפע של הפעלות, שירים ושעשועים: המחזת סיפור החנוכה, משחק זיכרון מקוון, תפזורת מילים לחנוכה, חידונים לחג ושירי חנוכה (מילים ולפעמים גם מנגינות). לקינוח, יש מתכונים לסופגניות וללביבות תפוחי אדמה.
www.chagim.org.il/chanukkah.html

בלוג

פרח בכבלים

קוראים לה Pet, כמו חיית מחמד, או SubFlower, פרח כנוע, וריאציה על חמניה. היא כותבת כל כך יפה, שבא לבכות, ולא רק בגלל התכנים הקשים. "מאסטר הביט בי מלמעלה למטה וחייך. היה משהו שונה בחיוך שלו הפעם. רחמים אינסוף ומידה מסוימת של חוסר אונים. 'למה הכל כואב לך כל-כך, ג'וקית?' שאל. אבל זו סתם שאלה מיני רבות. מן שאלת סרק. משהו שלא צריך לענות עליו. הוא יודע למה. בגלל זה הוא אוהב אותי. בגלל שאין לי עור", היא כותבת בבלוג שלה, "בעולם של אפחד".
זה בלוג על אוטיזם חברתי, או תסמונת אספרגר. זה גם בלוג על עולם האדונים והשפחות (פט היא "סאב", מתמסרת לאדונה עד אחרונת הפרודות של הגוף). זה גם בלוג על פיות. "בית קברות לפיות ממוקם בליבו של האדם, כי רק בצלמו של האדם מתקיים הרוע בשלמותו", נאמר בכותרת הבלוג. אצל הפיות היא מוצאת חיזוק. על פי המסורת, כפי שניתן לקרוא באחד המאמרים הרבים על פיות שמקושרים לבלוג שלה, הפיות, אפילו היפות ביותר, פגומות. לפעמים, הפגם הבולט ביותר של הפיה הוא המחסור הרגשי.
"אני לא מבינה בבני אדם. הם משונים לי", כותבת פט. "וכמו מכל דבר שאיני מבינה בו, אני פוחדת מהם. לא, אני לא פוחדת, אני מבועתת. הם מפחידים אותי עד מוות. קוראים לזה 'אוטיזם חברתי'. חוסר יכולת להתמודד עם החברה בגלל הפחד שיגעו בך". רק ילדים לא מפחידים אותה: "אני תמיד ממתינה שמעיניהם תזנק אלי פיה קטנה, תשלב את רגליה בישיבה נעווה על כף ידי ותפצח בשיר שרק אני אוכל לשמוע אותו, בקול שרק אני אוכל להכיר ובשפה שתהיה סוף סוף מובנת לי".
בבלוג המקסים הזה קישורים לנושא אספרגר, יש תיאורים מכאיבים של "אילוף", ומעל הכל - הרבה רצון להבין את העולם.
www.israblog.co.il/55858

קשקושים

יוצאים מהארון. מה עושים כשיש בן גיי בארון? פלאשון עברי מבדר ביותר מאת אמיר דורי, לגמרי לא פוליטיקלי קורקט.
http://corky.net/~dorimani/animations/bengay.htm

הסביבון השתגע. ידעתם ש"אוי" זה "יו" הפוך? שיר אנימציה מופרע לכבוד חנוכה. תודה לעמית.
http://home.nc.rr.com/keehyun/stuff/jew-heyya.html


אירועי רשת:

טורנירי פלייסטיישן

באתר של טורנירי הפלייסטיישן במשחקי כדורגל ואמנויות הלחימה, שיתקיימו בין 11 ל-15 בדצמבר בגני התערוכה בתל-אביב, אפשר להירשם לתחרויות ולקבל מידע על התקנון ולוח הזמנים.
www.x-cite.co.il

מבחני הכנה

בין 7 ל-12 בדצמבר יאפשר אתר פרינסטון ריוויו לסטודנטים להיבחן על חלק החיבור בבחינת ה-SAT ולקבל ציון ומשוב תוך 5 ימים - חינם.
www.princetonreview.com
סביבוני עוגות

באתר של אסם אפשר להוריד חינם חוברת "ילדים מקשטים עוגות", בין השאר עם סביבונים וחנוכיות.
www.osem.co.il

יום ראשון 5.12

* הבמאי ערן ריקליס ("הכלה הסורית") יתארח ב-17:00 בפורום "קולנוע" של Ynet.
www.ynet.co.il/cinema
* ערן גפן, מנכ"ל משרד האינטראקטיב Y&R, יתארח ב-17:00 בפורום "שיווק ופרסום" של תפוז.
http://forums.tapuz.co.il/marketing
* השחקן תומר שרון ("תומש") יתארח ב-18:00 בפורום "מוסיקה ישראלית" ב-MSN לכבוד אלבום הבכורה שלו, "בלוזר".
http://community.msn.co.il

יום שני 6.12

* הדיאטנית טובה קראוזה תדבר על תזונת תינוקות ב-13:00 בפורום "הורים לתינוקות" של Ynet.
www.ynet.co.il/baby
* ד"ר סמי שלום שטרית, פעיל למען צדק ושלום וסופר, יתארח ב-19:00 בפורום "אקטואליה" של נענע.
http://forums.nana.co.il
* עוזי כהן, האיש והאייקון, סגן ראש עיריית רעננה, יתארח ב-13:00 בווידאו-צ'אט של NRG מעריב.
http://forums.nrg.co.il

יום שלישי 7.12

* לכבוד ה"שירותרום" שייערך ביום זה, ניתן יהיה לתרום באופן מקוון דרך האתר החדש של האגודה למען החייל.
www.awis.org.il
* פרופ' עוזי אורנן, חבר האקדמיה ללשון עברית, יתארח ב-20:00 בפורום "תרבות עברית" בתפוז.

* אורנה אגמון ואלה שיין ("אורנה ואלה") יתארחו ב-16:00 בפורום "אוכל" של Ynet לקראת חנוכה.
www.ynet.co.il/forums
* שירי מימון, מנחת "אקזיט" וזמרת, תתארח ב-22:00 בבלוג טי.וי של אקזיט לכבוד סינגל הבכורה שלה.
http://exit.tapuz.co.il
* דורון מרגלית, מנהל "הפוך על הפוך" בשדרות, מרכז התמיכה והמידע לבני נוער של עמותת עלם, יתארח ב-18:00 בפורום "תמיכה לנוער" של נענע וידבר על השפעת המצב הבטחוני.
http://forums.nana.co.il

יום רביעי 8.12

* ד"ר מוניקה אלמן, מייסדת רשת מרפאות אסתטיקה, תייעץ לגולשים בנושאי אסתטיקה רפואית בפורום "טיפוח" של נענע, בשעה 18:00.
http://forums.nana.co.il

יום חמישי 9.12

* יוסי מור, מנכ"ל רכבת ישראל, יתארח ב-14:30 בפורום "אורחים" בקהילת רכב של Ynet.
www.ynet.co.il/forums

למדורים קודמים

כתובת ישירה לדף זה: www.perkol.itgo.com/kikar5-12-4.htm

Sarit Perkol internet pages


693