כיכר אתרים / שרית פרקול

יום ראשון - 6.6.2004

infinite cat

טיפים למכירות פומביות

בשנים האחרונות המחירים הזולים ביותר באינטרנט מושגים במכירות הפומביות, אבל המידע על מחירי הסגירה אינו גלוי. האתר החדש "לא פראייר" נועד לספק מידע עדכני על מחירי הסגירה הממוצעים של מכירות פומביות וקבוצתיות. בוחרים קטיגוריה (טלוויזיות, מוצרי חשמל לבנים, מזגנים, מחשבים, ספורט, צילום, צעצועים ועוד), מוצר, ואם רוצים גם יצרן, ומקבלים בקליק אחד את ממוצע מחירי הסגירה של אותו פריט בחנויות מקוונות, בהתבסס על המכירות של החודשיים-שלושה האחרונים. בשלב זה תומך השירות במכירות באתרים "אולסייל", "נטאקשן", "סקאל", "פי1000" ו"וואלה שופס".
www.lof.co.il

ואם לא מחר אז מחרתיים

באתר המרשים המלווה את סרט האקשן החדש "היום שאחרי מחר" תמצאו, מלבד מידע על הסרט ויוצריו, תמונות, טריילר ורקעים למחשב, גם אפשרות ליצור פרופיל אישי ולתאר בו מה היינו עושים ביום האחרון שנשאר לנו ומה היה הפסקול של היום הזה. בראש רשימת 20 השירים המובילים נמצאים כרגע "מיי אימורטל" של איוונסנס, "אימג'ין" של ג'ון לנון, "אין ד'י אנד" של לינקין פארק, "סטיירוויי טו הוון" של לד זפלין, "ווייט פלאג" של דיידו ו"נאת'ינג אלס מטרז" של מטליקה.

www.thedayaftertomorrow.com

חמסה-חמסה בלי עין רעה

בפינת "הכוכב שלי" באתר של שילב יכולים הורים גאים להעלות תמונה של הצאצא ולצוד מחמאות מהורים אחרים, או לשלוח את הקישור לקרובי משפחה, שישוויצו גם הם. שוהם וקנין מטבריה (בתמונה), למשל, התקבל בקריאות התלהבות "קסם של ילד ואיזה עיניים", "חתיך עולמי", "מעוניינים בשידוך?" וכמובן - "בלי עין רעה". באתר תמצאו גם פרטים על כנס תאומים ושלישיות, שיתקיין בנתניה ב-15 ביוני.
www.shilav.co.il

החתול הבלתי נגמר

יש חתול על הצג. יש לכם חתול שמסתכל על החתול שעל הצג. צלמו את החתול במצלמה דיגיטלית, שימו את הצילום על הצג, וצלמו את החתול מסתכל בצילום של עצמו מסתכל על החתול. זה הרעיון של "פרויקט החתול הנצחי", שהתחיל לגמרי במקרה, כשמשתמש בפורום של אפל פרסם שם תמונה של החתול שלו, פרנקי, מסתכל על פרח יפה. משתמש אחר פרסם תמונה של החתול שלו, סמי, מסתמר מול התמונה של פרנקי על הצג. באתר של הפרויקט יש כבר 125 תמונות כאלה, לפי גלריות.
www.infinitecat.com

היכרויות לנשים בלבד

אתר "שידייט" החדש מציע מפגשים בין נשים בלבד. עקרונית, האתר מציע לשדך בין נשים לכל מטרה שהיא, אבל יש לי הרגשה שפרטנריות לחוג סריגה צריך יהיה כנראה לחפש במקום אחר. הרישום לאתר חינם, ובין הפרטים שממלאים בכרטיס: אורך שיער, מבנה גוף, נטייה מינית, גודל חזה, עישון וניסיון עם נשים.
www.shedate.co.il

מצב מערכת החינוך

מאגר מידע בנושא ועדת דברת ומערכת החינוך בישראל הושק באתר של ארגון שתי"ל, שרותי תמיכה וייעוץ לארגונים לשינוי חברתי. מטרת המאגר להציג תמונה רחבה ומעמיקה בנושאים הנוגעים למערכת החינוך ולשמש במה להצגת מידע נוסף ולחילופי דעות לגבי ההמלצות. במאגר עשרות כולל מידע על והדו"ח, חומרי רקע על הסוגיות המרכזיות כמו פתיחת אזורי הרישום, ביטול חטיבת הביניים ומעמד המורה, הצעות חלופיות לרפורמה וקטעי עיתונות רלוונטיים.
www.shatil.org.il/dovrat

הגלריה של סבא

יעקב טאובר שימש חשמלאי ראשי בעיריית גבעתיים, וצייר ואמן חובב בשעות הפנאי. בגיל 67, לאחר שיצא לגמלאות, דאגו בנו ונכדו להכניס אותו לעולם המחשבים. הוא ביקש מנכדו, יודן, לבנות לו אתר שיציג את עבודותיו, והתוצאה היא "קובי ארט" – גלריה וירטואלית של ציורי שמן סוריאליסטיים ועבודות פיסול הממויינות לפי קטיגוריות שונות ומשונות, בהן "חלולנים", "קומקומים" ו"אגסים".
www.kobiart.com

בעקבות רות המואביה

מערכת סנונית, בשיתוף עם המרכז לפלורליזם יהודי, העלתה באחרונה אתר המוקדש לנושא גיור ואזרחות. באתר סיפורים אישיים של אנשים המתמודדים עם שאלת הגיור, השתלשלות העניינים בתחום הגיור בארץ, מקורות הלכתיים ושאלות הלכתיות, מידע על גיור ילדים מאומצים, יחס היהדות למתגיירים לעומת יחסן של דתות אחרות וחומרים נוספים בנושא.
www.snunit.k12.il/seder/convert

שטות מוזיקלית 2

מי שאהב את "דורי מת" יאהב מן הסתם גם את "היגור רעב" - סרטון פלאש מוזיקלי פרימיטיבי מאוד מבחינה גרפית, אבל המוזיקה איכותית, והרעיון בהחלט משעשע.
www.igo-planet.com/Hygor.asp

למדורים קודמים

כתובת ישירה לדף זה: www.perkol.itgo.com/kikar6-6-4.htm

Sarit Perkol internet pages


102