כיכר אתרים / שרית פרקול

יום ראשון - 7.11.2004

women body composition by Michael Ezra

פיסול בגוף

האמן מיכאל עזרא, המתגורר בניו-יורק, מציג באתר שלו עבודות צילום מרהיבות, המתמקדות בעיקר בגוף הנשי - נשים ערומות בתנוחות מפוסלות ומרהיבות, מסתירות טפח או טפחיים עם הידיים, או שאינן מסתירות. בסדרה "מטמורפוזה", הן בכלל הופכות למשהו אחר, כמו בציורים הסוריאליסטים שהוא מצייר. לדוברי רוסית, יש באתר גם שירה פרי עטו.
www.michaelezra.com

פרידה אלגנטית

יש רבים המבקשים להיפרד מיקיריהם בצורה אחרת, לאו דווקא לפי המתכונת הקבועה של טקסי הלוויה המסורתיים המקובלים. חברת עלי שלכת הוקמה השנה על ידי קבוצת יזמים ישראלים, שהבינו כי יש יותר מדרך אחת להיות יהודי, ויותר מדרך אחת להיפרד. באתר "עלי שלכת - הבחירה המכובדת", מוצעים שירותים ייחודיים שונים בתחום שכולנו נזקקים לו, במוקדם או במאוחר.
עלי שלכת מציעה כתיבה והנחייה של טקסי לוויה ברוח ישראלית, המותאמים לטקס הקבורה האזרחית או הדתית והמבוססים על התרבות הישראלית ועל המסורת היהודית, תוך שינויים ותוספות על פי רצון האדם והמשפחה. טקסי הלוויה מתאימים במיוחד לקבורה אזרחית, בבתי העלמין הפרטיים של עלי שלכת או בבתי עלמין אחרים (עירוניים, אזוריים, ובתי העלמין בקיבוצים ובמושבים). גם בבתי העלמין של חברות קדישא השונות ניתן לשלב חלק משירותי החברה.
באתר מפורטים השירותים בתחום הקבורה, לצד מפעלי הנצחה: בניית אתר אינטרנט או מצגת לזכר הנפטר, שחזור תצלומים ישנים וספר ביוגרפי. יש גם אפשרות להקליט צוואה בווידאו, וכן שירות ייחודי ומצמרר, "מעבר לאופק", בו ניתן להזמין מסרים, ברכות או מתנות, שיישלחו לאחר המוות לחברים או למשפחה, במועדים שנקבעו מראש.
www.aleyshalechet.co.il

מגרש משחקים מקוון

אתר המשחקים הישראלי "משחקים ברשת" מכיל עשרות משחקים מקוונים, על פי קטיגוריות שונות: מרוץ, פעולה, ספורט, קלפים, משחקי לוח, משחקים רבי-משתתפים, קלאסיקות, משחקי ילדים, ואפילו קטיגוריה מיוחדת של משחקי פינגווין. האתר מסודר ונקי, ולכל משחק מצורפת תמונת מסך, לצד הסבר קצר בעברית. (תודה לאורן).
www.net-games.biz

אתרים בטלוויזיה

טיפו Zone הוא אגף האתרים האישיים של קהילת טיפו, שנבנתה סביב תוכנות המסרים המיידיים ומציעה שלל פרצופונים, תמונות רקע ומשחקים מרובי-משתתפים לשימוש במסנג'רים. הממשק העברי מאפשר להקים בזריזות אתר לכיתה, אתר הערצה, בלוג וכדומה, והאתרים נכללים מיד באינדקס ובמנוע החיפוש של קהילת טיפו, בהם נכללים כבר אלפי אתרים של צעירים. באחרונה הכריזו החברות יוניסל וחברת הייפ-אקטיב מדיה על מיזם תקשורת סביב מנוע יצירת האתרים של טיפו, במסגרתו יתאפשר להציג את האתרים גם בסלולרי ובערוץ טלוויזיה יעודי.
www.tipo.co.il/Tipo_Zone.asp

רדיו שלום

רדיו "כל השלום - רדיו ללא גבולות", יוזמה משותפת של הארגון הפלשתיני "בילאדי" והמרכז היהודי-ערבי לשלום בגבעת חביבה, משדר דרך האינטרנט מדי יום ראיונות, תוכניות אקטואליה, תרבות, לימוד שפה, ספורט ומוסיקה. התוכניות משודרות בעברית, בערבית ובאנגלית, ובאתר מתפרסם לוח השידורים המפורט. למשל, "קו המשווה", תוכנית אקטואליה יומית המציגה את שתי החברות ובוחנת סוגיות שונות, או "נסיונות", תוכנית יומית המנסה למצוא נקודות מפגש בין החברה הישראלית לפלשתינית. יש גם פורומים, שעדיין אינם מנוצלים.
www.allforpeace.org

מה הקואה שלך?

הפילוסופיה העומדת מאחורי שיטת הפנג שואי מכירה בכך שהסביבה שלנו מושפעת מאנרגיה חמקמקה ובלתי נראית, צ'י, המזרימה מים, יוצרת הרים ומקדמת את חיינו בהתאם. באתר בית הספר לפנג שואי של שרונה פונס אפשר לברר, על ידי הזנת תאריך הלידה, מה מספר הקואה האישי (מספר הגורל), ועל פיו לדעת מהו הכיוון הטוב ביותר (במשרד מומלץ לשבת עם הפנים אליו, ובבית מומלץ לישון בחדר הפונה לכיוון זה) ומה הכיוון הגרוע ביותר (מגנט אנרגיה מסוכנת, כשלונות עסקיים, בעיות במערכות יחסים ומחלות, לא עלינו). יש באתר מאמרים על פנג שואי ועל אסטרולוגיה סינית ומידע על לימודי פנג שואי.
ציורי פנג שואי יפים, עם עגורים, במבוק ודגי זהב, יש באתר של מיכל שמעוני.
בי"ס לפנג שואי: www.fengshuitherapy.co.il
ציורי פנג שואי: www.shimoni-m.com

בלוגים

פנטזיה שוודית

לצ', לסבית אינטליגנטית ושנונה מאוד בת 17, היא אחת הבלוגריות האהודות ביותר בישראבלוג. הבלוג שלה, Kill Lach, ותגובותיה בבלוגים אחרים, מספקים הצצה מאירת עיניים אל עולם אהבת הנשים בכלל, ואל עולמן של לסביות צעירות בפרט. לצ' משיבה ברצון על תהיות הקוראים, כמו מה ההבדל בין לסביות גבריות (בוצ'יות) ולסביות נשיות (פמיות), ועל עצמה כותבת: "כן, אני אוהבת ספורט, אני לא מקפידה על כל שערה ושערה ברגליים שלי ו-PLAYBOY זה אחלה ערוץ. מצד שני, אני כן דואגת לצאת למסעות שופינג ארוכים (כן, גם שבוע בפאריז) ודואגת לשיער שלי באופן אובססיבי. אז הייתי אומרת שאני סוג של לסבית חדשה. משהו "מעורב-חדרתי" כזה. תאהבו או לא - זאת אני!" אפשר למצוא בבלוג שלה צילום של הנעליים החדשות ("לאט לאט, אני הופכת לקארי בראדשו הלסבית"), לצד רשימת "איך את יודעת שהיא רוצה אותך?" בה היא מחלקת את הבנות (הלסביות, לפחות) לקבוצות ומסכמת בידענות: "כל בחורה רוצה סקס בסופו של דבר. צריך פשוט להיות חכם ולדעת מה צריך לעשות בשביל זה. לחכות בסבלנות, להיות עדינה או פשוט להגיד לה 'אני רוצה שתעשי אותי כאן ועכשיו', כל אלו הן דרכים שצריכות להיות מותאמות במדויק לסוג הבחורה איתה את יוצאת". למעשה, הפנטזיה שלה היא להיות עם שוודית, אבל היא מודה שהסיכוי קלוש למדי. היא גם רוצה לכתוב באופן מקצועי, והבלוג משמש לה בינתיים זירת אימונים לא רעה.
www.israblog.co.il/lach

קשקושים:

זרימה

"פלואו" הוא קליפ פלאש אינטראקטיבי מדליק, מחליף צבעים, דמויות ומקצבים. כדאי ללחוץ על כל דבר, לא לפספס אף עין. תודה לעמית.
http://download.omroep.nl/nps/dekortefilm/mixedup/flow/flow.html

בגוב האריות
סאשה ברון- כהן (עלי ג'י) בדמות "בוראט", הכתב הנודד מקזחסטן, שר ומנגן במבטא יידישאי קאנטרי אנטישמי, "השליכו את היהודי לבאר", לקול מחיאות הכפיים הנלהבות של קהל אדומי-צוואר שתויים.
www.campchaos.com/show.php?iID=866

לברוח מהכחולים

כבירי שלח לינק למשחקון דבילי אך עקשן, בו צריך לגרור עם העכבר ריבוע אדום קטן, תוך בריחה מפני הריבועים הכחולים הרעים. צריך להיזהר גם מלרדת לשוליים. נראה כמה שניות תחזיקו מעמד.
http://uk.download.yahoo.com/ne/fu/dodge.html


אירועי רשת

יום א'

ליאור דיין יתארח ב-20:00 בווידאו צ'ט ב-NRG מעריב.
http://forums.nrg.co.il

חנה לסלאו תגיע ב-19:00 לצ'ט של וואלה לבדוק מי החוליה החלשה.
http://chat.walla.co.il

יום ב'

הגרפולוגית רינת פלג תייעץ על פי סריקות כתבי יד של הגולשים, בפורום "להיות הורים" בתפוז, ב-9:00.
http://forums.tapuz.co.il/beparents

יעל לוי תתארח ב-19:00 בפורום "מוסיקה ישראלית" ב-MSN, בעקבות הלהיט "אל תקנה לי ורד".
http://community.msn.co.il

מיקה קרני תתארח ב-20:00 בפורום "מוסיקה ישראלית" בוואלה, לכבוד האלבום החדש, "מגדלור".
http://community.walla.co.il

ב-18:00 יתארח בפורום "גאווה-נוער" של נענע יניב ויצמן, יו"ר ארגון הנוער הגאה של אגודת ההומואים, הלסביות, הביסקסואלים והטרנסג'נדרס בישראל.
http://forums.nana.co.il/ypride

התזונאי יאיר להב יענה לשאלות בפורום "דיאטות ואורח חיים בריא" בתפוז, ב-19:00.
http://forums.tapuz.co.il/diet

יום ג'

מנחם דייך, מתקשר ומדריך רוחני, יתארח ב-20:00 בפורום "שיחות עם אלוהים" בתפוז.
http://forums.tapuz.co.il/cwg

יום ד'

מורן גרוס, המנחה של "מסטיק", תתארח ב-15:00 באתר התוכנית ובבלוג טי.וי.
http://www.tapuz.co.il/nick

דן תורן ידבר על מוסיקה ומשחק, בפורום "מוסיקה אלטרנטיבית" ב-MSN ב-19:00.
http://community.msn.co.il

יום ה'

אביב נטר, יו"ר פורום "גאות" במפלגת יח"ד, יתארח ב-21:00 בפורום "פוליטיקלי גייז" ב-NRG מעריב וידבר על שאלת גיוס הקהילה למאבקי שאר המדוכאים.
http://forums.nrg.co.il

הזמרת אמל מורקוס תתארח ב-21:00 בפורום "ערבים" בתפוז ובבלוג טי.וי.
http://blogtv.tapuz.co.il
http://forums.tapuz.co.il/arabs

למדורים קודמים

כתובת ישירה לדף זה: www.perkol.itgo.com/kikar7-11-4.htm

Sarit Perkol internet pages


186