כיכר אתרים / שרית פרקול

יום ראשון - 8.8.2004

models and airplanes

הכי הכי: דוגמניות וטיסנים

אנחנו מוכנים להתערב שהאתר הזה יזכה להתנפלות גדולה מצד הקוראים עתירי הטסטוסטרון, אם לא בזכות הטיסנים, אז בזכות הגלריה המיוחדת עם הדוגמניות בביקיני. למרות השם הפרובוקטיבי "מטוסים ודוגמניות", ולמרות הגימיק של התמונות החשופות, מדובר באתר מקצועי לחלוטין בתחום הטיסנאות. יש בו כתבות רציניות, סקירות של מוצרים, בית ספר ללימוד אווירובטיקה, לוח אירועים, פורומים וגלריות עם תמונות ועם סרטוני וידאו. אינדקס המנחתים מוביל למנחתים על פי אזורי הארץ, ויש גם מפות מזג אוויר באנימציה ולקט קישורים נבחרים מהתחום.
את האתר הקימו יחד הטיסנאי זיו ביטון, המעצב הגרפי יונתן סולומון והמתכנת מני רחמני.
www.planesandmodels.com

הרפתקאות מתחת למים

צלילה בגנים היפנים באילת, בדוברה הגדולה מול חוף דדו בחיפה, במנהרת אכזיב ובעוד עשרות אתרים בארץ ובסיני - הצלילות היפות ביותר, מראש הנקרה ועד טאבה, מפורטות ומדורגות באתר "צלילה" במסגרת מדריך מפה באינטרנט (למנויים). בנוסף לדירוגים יש מילון לצולל המתחיל, "מי ומי בעולם החי" ועשרת הדיברות לצילום תת-ימי. המדריך מבוסס על הספר "מתחת למים: 44 אתרי צלילה בישראל", מאת מדריך הצלילה אמיר גור, סטודנט לתואר שני בביולוגיה ימית.
www.mapa.co.il/dive

עוד בפולניה הם היו סקפטיים

אם אתם מאמינים בכדורי בדולח, ברוחות רפאים, בחייזרים, באמונות טפלות או אפילו סתם באסטרולוגיה - אולי כדאי לכם להציץ באתר הסקפטיזיאום - מוזיאון הספקנות. אוצר המוזיאון הוא ד"ר ג'ו ניקל, חבר בכיר בוועדה לחקירה מדעית של טענות בנושאים על-טבעיים, ששמה לה למטרה לבדוק ולהפריך טענות כאלה. המוצגים במוזיאון המקוון כוללים פריטים שקשורים לכאורה ליצורים מהחלל החיצון, עדויות לניסים לכאורה, מפלצות דוגמת "נסי" מלוך נס, איש השלג המסתורי (יטי) ותעלומת התכריכים של טורינו.
סקפטיזיאום: www.skeptiseum.org
הוועדה לחקירה מדעית: www.csicop.org

פה קבור הכלב

בדרך כלל אנחנו רגילים לראות אותו על לוח מחוונים של מונית. אבל כמו "פורסט גאמפ", אפי מ"איפה אפי?" או גמד הגינה בסרט "אמילי", גם הכלב עם הראש המתנדנד אוהב להצטלם באתרים מפורסמים. בפרויקט האינטרנטי הזה יש תמונות שלו מול המגדל הנטוי של פיזה, האובליסקים במצרים, על קרחון בארגנטינה – ואפילו בתוך מקרר.
www.nodding.net

מלחמה במרגלים

"רוגלות", או "ריגוליות" (spyware), הן תוכנות הנדבקות למחשב שלנו ומרגלות אחר אופן הגלישה שלנו, או אפילו אחר ההקלקות שלנו. חלקן סתם טורדניות, חלקן ממש מזיקות. וכאילו לא די בכך, מתברר שיש גם תוכנות שאמורות לטפל ברוגלות (anti-spyware), אך הן בעצמן מזיקות לא פחות. אתר "ספייוור וורייר" מוקדש כולו לנושא זה. בין השאר, ממליצים בו על תוכנות מהימנות נגד רוגלות ומוקיעים תוכנות מזיקות.
פורומי רוגלות: www.spywarewarrior.com
אזהרות: www.spywarewarrior.com/rogue_anti-spyware.htm

מסע בין להקות

ניתן היה לחשוב שלהקת "קיס" קרובה ללהקת "מטאליקה", כי אחרי הכל, רוק כבד זה רוק כבד. אבל המנוע המיוחד באתר של קווין פין, שמיועד להתחקות אחר הקשר בין להקות רוק דרך חברי להקה משותפים, מוצא שהדרך בין קיס למטאליקה כרוכה ב-16 צעדים שונים. לעומת זאת, בין מטאליקה לבין "מגאדת'" מפריד צעד אחד בלבד. המנוע הזה מבוסס על רעיון "שש הדרגות" של הפסיכולוג סטנלי מילגרם, על פיו ניתן להגיע מכל אדם לכל אדם תוך שישה צעדים לכל היותר. על פי תיאוריה זו פועל גם מנוע "6 דרגות של קווין בייקון", המוצא קשרים בין שחקנים.
מסע בין להקות: www.kevfinn.com/bands
6 דרגות של קווין בייקון: www.cs.virginia.edu/oracle

מוכנים, היכון, צא:

תחרות "אתר השנה" המסורתית של פורטל 2דיי לבחירת האתר הישראלי המועדף יוצאת שוב לדרך. כל אתר ישראלי בעל תכנים בעברית יכול להגיש מועמדות, עד 15 באוגוסט. האתר הנבחר יקבל אחסון חינם לשנה ופרסום.
www.2day.co.il/best/index.html

קשקושים:

להציל שיכורים. אם באמת אין לכם מה לעשות, נסו להציל את השיכור הזה מליפול, להידרס על ידי אוטובוס ושאר מריעין בישין. הבחור מסתובב עם הבקבוק שלו בתוך שקית נייר חומה, וצריך להשתמש בעכבר כדי לעזור לו להירדם על הכביש.
www.wagenschenke.ch

לבחור רשעים. איזה כלי נשק אתם הכי אוהבים? האם אתם נוהגים להסתובב עם מסיכה על הפנים או בלי? איזה מוזיקה אתם אוהבים לשמוע ברקע, כשאתם פועלים? אתם סקסיים או מכוערים? מלאו את השאלון הזה, ותוכלו לדעת איזה רשע מהסרטים הייתם יכולים להיות.
www.liquidgeneration.com/quiz/villain_quiz.asp

אירועי רשת:

שבוע משפטי.
המכללה האקדמית למשפטים ברמת גן מקיימת שבוע פתוח און ליין לפורום ברשת, מיום ראשון עד חמישי, בשעות 10:00-12:00. לרשות הגולשים יעמדו מרצים במכללה ובוגריה, שיענו לכל השאלות.
www.rg-law.ac.il

יום ראשון

דן תורן יציג וישיר מתוך ספר החדש "כל הדרך שר שירים" בוידיאו צ'אט בוואלה!WOW ב-19:00
wow.walla.co.il
ד"ר נח ברוש, מנהל מצפה הכוכבים במצפה רמון, יתארח ב-19:00 בפורום אסטרונומיה בנענע, לכבוד מטר המטאורים שצפוי השבוע.
forums.nana.co.il/astro
יענק'לה רוטבליט יתארח בנושא אלבומו החדש בפורום "אורחי מוזיקה ישראלית" של Ynet ב-19:00.
www.ynet.co.il

יום שני

בשעה 20:00 יתקיים בבלוג טיוי שיעור באילוף כלבים עם המאלפת מאיה עטיה, וב-21:00 הסטודיו למשחק של שרון אלכסנדר.
blogtv.tapuz.co.il
וידאו-צ'אט עם משה פרסטר, ערן איווניר והפתעה, בנושא אלתורים, ב-20:00 באתר NRG מעריב.
www.nrg.co.il

יום שלישי

צחי אירני, המנצח של האקדמיה לצחוק, יענה לשאלות בבלוג -טיוי ובפורום ביפ ב-20:00.
forums.tapuz.co.il/bip

יום רביעי

בשעה 22:00 תתקיים סדנת לימוד html למתחילים, עם המורה למחשבים דני חזן.
blogtv.tapuz.co.il

סיוון נבות, מומחית לשיקום צוואר הרחם, תתארח ב-13:00 בפורום "הריון ולידה" ב-NRG מעריב.
יעל כהן ולהקת ליידי די יתארחו ב-20:30 בפורום "מוזיקה ישראלית" ב-NRG מעריב.
www.nrg.co.il

יום חמישי

רייצ'ל לאב פרייז'ר, הזוכה הגדולה של תוכנית הריאליטי "הברבור" תענה לשאלות בבלוג טיוי מביתה בוושינגטון, באתר ערוץ yesreal (הצ'אט ינוהל ע"י מתורגמנים).
yesreal.tapuz.co.il

למדורים קודמים

כתובת ישירה לדף זה: www.perkol.itgo.com/kikar8-8-4.htm

Sarit Perkol internet pages


67