כיכר אתרים / שרית פרקול

יום ראשון - 9.5.2004

על גגות תל אביב

זה לא כאילו בירת הבילויים של ישראל צריכה שישימו אותה על המפה, אבל למען האמת, זה די נוח. אתר "תל אביב סיטי" הוא מדריך מקוון של מקומות בילוי (פאבים, בתי קפה, מסעדות), בתי מלון, מוקדי תרבות (בתי קולנוע, תיאטראות, מוזיאונים), מרכזים מסחריים ושירותי משלוחים. ניתן לחפש על פי סוג המידע המבוקש ולקבל שמות, כתובות, טלפונים ומפות. בחירה באופציה החביבה "הסיטי" מאפשרת לרחף מעל צילומי אוויר של אזורי העיר, המחולקת לתשע "קוביות". אפשר לגלוש מלמעלה, באמצעות העכבר, באזור נמל תל אביב, בנווה צדק, בית המשפט, הסינמטק וכדומה, או לקפוץ ישירות למתחם המבוקש, על פי הרשימה. לפי הכתוב באתר, בקרוב ניתן יהיה לרחף גם מעל רמת גן וגבעתיים.
www.telavivcity.com

ורק ירושלים, 02

האתר החדש "ירושלים ברשת", בעריכת שלמה צזנה, מבקש למצב את עצמו כמדריך המרכזי של ירושלים, מעין פורטל 02. יש בו מבזקי חדשות מקומיים, כולל מזג אוויר, מינויים בעירייה ותאונות דרכים, לצד חדשות בהרחבה, כמו כתבה על תגלית מעניינת של האוניברסיטה העברית - העדויות הקדומות ביותר בעולם לשימוש האדם באש.
בין המדורים באתר: ספורט, צרכנות, סטודנטים, טיולים, אוכל, בידור ופנאי. אפשר לקבל רשימות של מסעדות, בתי קפה ופאבים, בחלוקה על פי אזורי העיר. אגף מיוחד מוקדש למרכזי הקניות השונים. לבשלנים כדאי להציץ במדור "השכנה המבשלת", במסגרתו מפתיעים מידי שבוע תושב של שכונה אחרת וגובים ממנו מתכון מנצח.
www.02net.co.il

הביצועיסט, הדרמטי והבוס נסעו ברכבת

תורת האניאגרם (משמעות השם ביוונית: "אניה"=9 , "גרם"=רישום) מתארת תשעה טיפוסי אישיות, המייצגים נקודות מבט שונות על החיים. על פי האניאגרם, האישיות שלנו היא אסטרטגיה שאימצנו בילדותנו כדי להתמודד עם החיים. באמצעות האניאגרם לומדים את כל תשעהאסטרטגיות האפשריות לבני אדם, כך שלא נהיה מוגבלים על ידי ה"אישיות" שלנו או על ידי האסטרטגיה שכל כך מוכרת לנו, ונוכל להתפתח מעבר לה.
באתר האניאגרם העברי, המנוהל על ידי אסנת ידגר, יש מידע על התורה הזאת ועל תשעת הטיפוסים השונים (המחוקק, המסייע, הביצועיסט, הדרמטי, המדען, הספקן, הנהנתן, הבוס, משכין השלום) ושאלון אישי מקוון, שיעזור לכם לקבוע איזה טיפוס אתם. אני, למשל, ידעתי שאני ספקנית עוד לפני שהתחלתי.
www.9types.co.il

מושל קליפורניה במסנג'ר שלך

אתר מלא וגדוש בצעצועים לתוכנת מסנג'ר, תוספות לתוכנת המסרים המיידיים הפופולרית: רגשונים מסוגים שונים, רקעים, סקינים, תמונות על פי קטיגוריות, פונטים מיוחדים, פלאגינים ותוכנות להורדה.
עשו לעצמכם טובה והצטיידו בתוכנת מסנג'ר פלוס. זו באה עם טריקים שימושיים כמו אופציית כוננות בוס (סגירה זריזה של החלון החשוד), הודעות אישיות, נעילה עם סיסמה, חסימת קבוצת משתמשים, הצפנת היסטוריית השיחות בארכיון והודעות על קבלת אימייל חדש לא רק בהוטמייל. יש גם אפשרות בחירה מהירה מספריית הסמיילים ומשלוח צלילים כמו נשיקה ממצמצת במיוחד, "יאללה ביי" בכמה שפות, צחוק מפחיד מאוד ו-I'll be back של ארנולד שוורצנגר, על תקן "תכף אשוב". תודה לאריק על ההמלצה.
www.mess.be
מסנג'ר פלוס: www.msgplus.net

לצלול לנושא הבריכות

באתר של חברת קבין תמצאו כל מה שצריך לדעת על בריכות שחייה פרטיות. בין אם אתם הבעלים המאושרים של בריכה כזאת, או שואפים להימנות עם החוג הנ"ל, בין אם אתם אדריכלים או קבלנים, תמצאו באתר את מבוקשכם. באזור החנות מציעים למכירה כימיקלים, תאורה, רובוטים ועוד, ואילו באזור השירותים יש פירוט של חוקי בנייה לפי אזורי הארץ, לטובת הבונים. יש גם אזור של פתרון תקלות, טיפים לבעלי בריכות בנושאי תחזוקה ובטיחות - ושירות המציע לשלוח באימייל את תמונת החצר המיועדת ולקבל הדמייה תלת-ממדית של החצר עם הבריכה, כדי להקל על קבלת ההחלטה.
www.kabin.co.il

היום ל"ג בעומר

מושגי ל"ג בעומר, סיפור בר כוכבא, הטבע בל"ג בעומר, שירים עם מדורה ובלי, סיפורים, מאמרים ומנהגים, תמצאו באתר של "שיטים", מכון החגים הקיבוצי.
www.chagim.org.il/lagbaomer.html
חידון טריויה מקוון בנושא ל"ג בעומר יש בדף המוקדש לחג באתר זולו.
www.zooloo.co.il/more/lagbaomer

לוחות דירות חינם

לוח דירות ארצי מקוון בחינם, המאפשר פרסום וחיפוש דירות להשכרה ולקנייה, בלי התערבות מתווך, מבטיח להתעדכן יומיומית ולהישאר חינמי. יש באתר קישורים לפורומי נדל"ן, כתבות ומאמרים מסוג "מדריך לרכישת דירה", "כיצד לזהות נוכלים", "בדיקה לפני קנייה" וחוזה שכירות להורדה. במדור "מידע לנדלניסטים" מציעים את מערכת האתר לשימוש ללא תשלום לאתרים בעלי מספר מבקרים גבוה, עם התאמה אישית. כן מציעים למוסדות להשכלה ממשק נוח המאפשר הצגה והדפסה חינם של רשימת הדירות על לוח המודעות בארגון.
www.look4home.co.il

שטות מוזיקלית

בדרך כלל אנחנו לא נוטים להמליץ כאן על שטויות, אבל השטות הזאת - סרטון פלאש בשם "דורי מת" שהועבר אלי באימייל - נמצאת בתפר שבין המחריד לבין המבריק. האנימציה פרימטיבית ביותר, אבל שילוב המוזיקה מוצלח מאוד. לא לשכוח ללחוץ על סימן השאלה.
legion.gibbering.net/ilanprod/Gruzini_you_suck.swfלמדורים קודמים

כתובת ישירה לדף זה: www.perkol.itgo.com/kikar9-5-4.htm

Sarit Perkol internet pages


90