Sarit Perkol internet pages

OK, אז מה הבעיה במחשב?

שרות למחשבים אישיים בפריסה ארצית (ותוכנות חוקיות בלבד)

מאת שרית פרקול

28.2.2005 פרקוליתון

לבחור טכנאי מחשבים זה קצת כמו לבחור מוסכניק - עניין של הרבה מזל ואמון. רובנו הרי לא ממש מתמצאים במה שמתרחש בנבכי המחשב שלנו. למעשה, בעוד שלמוסכים מורשים יש לפחות תעודה שאפשר לבדוק, במקרה של טכנאים, לא בהכרח ניתן לראות תעודה. אז מקבלים המלצות מחברים, או מהמרים על שם שעולה בגורל ומקווים לטוב.

"אוקיי פור יו" (www.ok4u.co.il), חברה עם גב הולנד רחב, מציעה שרות למחשבים אישיים בפריסה ארצית בישראל. מדובר בחלק מקבוצת ex10nd, המציעה תמיכה במחשבים אישיים תחת המותגים OK4U ו- Rent-A-Whizz-Kid ו- Rent-A-Bizz-Kid, בישראל ובאירופה. לקוחות פונים למרכז הטלפוני הארצי באמצעות מספר ארצי, וקובעים זמן המתאים להם לקבלת השירות.

טכנאי החברה, שמקפידים לקרוא להם "נציגים" ולא סתם "טכנאים", מספקים שרות למחשבים (איתור תקלות ותיקונן), הדרכה ותרגול, תחזוקה שוטפת ומונעת, התקנת רשתות ורשתות אלחוטיות, גיבוי ניתונים, זיהוי והסרה של וירוסים. הם עוסקים גם בהתקנת חומרה ותוכנה, שדרוג, וגם ייעוץ לפני רכישה, כולל אפשרות של הליכה עם הלקוח לרכוש מחשב.

גונן יובל, בן 39, המנהל את הפעילות בארץ זה יותר משנתיים, מדגיש שאוקיי פור יו אינה מוכרת תוכנה או חומרה. לדבריו, עובדה זו תורמת לכך שאין ניגוד אינטרסים, לא מנסים "לדחוף" ללקוח פריטים, ושומרים על אוביקטיביות מקסימלית מבחינת צרכי הלקוח.
- ומה קורה אם התקלקל לי חלק במחשב ואני צריכה אותו בדחיפות?
"אז ניגשים בדחיפות לחנות וקונים".
-אתם גם מצילים דיסקים?
"הצלות פשוטות יחסית, כמו העברת דברים ממחשב למחשב, להעלות לינוקס מתקליטור כשהווינדוז לא עובד ולסדר את המחשב (הלינוקס פחות רגיש מהווינדוז, והוא מאפשר להעביר דברים ברשת הפנימית או להתחבר לאינטרנט). במקרה אחד, אצל לקוח ותיק, גם הצלנו נתונים בתהליך הרואי למדי, שגם עלה הרבה מאוד כסף".

החברה מציעה כלים חינמיים בדוקים, שאת רובם "ירשה" מהחברה-האם ההולנדית (למשל, הם יתקינו אנטי-וירוס AVG, לא בהכרח "נורטון"). לדברי יובל, בניגוד לטכנאים מסוימים, הם לעולם לא יספקו תוכנות בלתי חוקיות (בדקו את עצמכם, אם זה נחשב יתרון או חסרון מבחינתכם). בחלק מהמקרים, על ידי שיחת טלפון מקדימה, פותרים מראש את בעיית החלקים ו/או התוכנה. יובל אומר שרוב התקלות נגמרות בלי החלפת חומרה, אלא אם כן מדובר בחלק פשוט שמרבה להתקלקל, כמו ספק כוח.

אוקיי פור יו, שעם שותפיה העסקיים בהווה ובשאיפה נמנות ספקיות אינטרנט (שאמורות להפנות אליה לקוחות, כאשר אין ביכולת מחלקת התמיכה לעזור להם) וחברות טלפוניה, עובדת עם תוכנה מיוחדת שפותחה בידי אקסטנד, המאפשרת לחבר את כל הנציגים והשותפים העסקיים למערכת אחת, הכוללת מידע, כלי עבודה ופורום. במערכת המידע נרשמת ההיסטוריה של הטיפול בלקוח, כך שכל הגורמים המטפלים בלקוח יכולים לעקוב אחריה ולשמור על המשכיות.

החברה עובדת עם אנשים פרטיים ועם ארגונים, המזמינים את נציגי החברה להתקנות בבתי לקוחות (למשל, חברת ביטוח - התקנות אצל סוכנים הפזורים ברחבי הארץ). בינתיים, הפריסה שלהם באזור הצפון היא החזקה ביותר, ובאזור המרכז יש פריסה יפה, אבל בדרום עדיין יש מקום להתפתחות.

התעריף הוא 175 שקל לשעת עבודה של "נציג", ואם הוא במקרה גומר את העבודה בפחות משעה, הוא אמור להציע ללקוח לעזור לו בינתיים בדברים אחרים במחשב.

כתבה על בחירת טכנאים: www.perkol.itgo.com/technician.htm

כתובת ישירה של דף זה: www.perkol.itgo.com/ok4u.htm


www.AgreementsEtc.com - automated legal contracts