Sarit Perkol's Internet columns, Maariv


העולם על פי שלומי / מאת שרית פרקול

יום שישי 11.2.05

עשי לו ילד

שלומי מחפש כלה. צריכה לאהוב יוגה, עזים וחסכנות יתרה. שפתיים דשנות - יתרון

www.softer.co.il/a

אז לא רק רווקות אמריקניות מקימות אתר אינטרנט במטרה מוצהרת להגיע לחופה וקידושין. "מוצאים לשלומי בת זוג, הוא רוצה ילד", זה המסר המתנוסס בגאון בראש האתר של שלומי ומוגדר על ידי המשתדך והאב הפוטנציאלי כ"מניפסט בלוגי שיווקי".

על פי הצהרת הכוונות שלו, שלומי, יזם שנכשל פעמיים אבל מקווה להצליח במיזם האישי הזה, משתמש באתר כדי להשיג שלוש מטרות: 1. ללמוד קצת יותר לעומק את עצמי, ככה, בצורה מסודרת, שקופה וללא מגבלות.
2. לסנן ולנפות נשים שאינן, בוא נגיד, באותו הראש.
3. לא פחות חשוב: להסתלבט ולחרטט. בגדול!

"אני מאמין שניתן ללמוד הרבה מעשיה וממחשבות של אדם", כתב עם השקת האתר, ב-12 בדצמבר 2004, "זו שהקונספציה שנקראת 'שלומי' מוצאת חן בעיניה, אשמח, ויותר מאשמח, לשמוע על כך!" ומי שרוצה לשמוע את הדברים בקולו הענוג של הפוטנציאלי עצמו - מוזמנת גם להקליק על קובץ הקול. מיד אחר כך אפשר גם לקבל דוגמית של שיר אהוב עליו במיוחד, יש להניח, "Via con me" של פאולו קונטי ("איטס וונדרפול, מיי בייביי").

שלומי, האיש והקונספציה, כותב שהוא עצמאי בן 37, אילתי בעברו, "פמיניסט, סקרן, דעתן, אוטודידקט, ערכי, לא שיגרתי", גבר של אשה אחת, לא מחפש סטוצים, "לא מתבייש לבכות ולאכול ללא סכין ומזלג במסעדה" (יש לקוות שהמראה המלבב הזה אינו מתרחש בוזמנית), בוגר קשר של כמעט תשע שנים ("לכל אלא שחוששות - אני לא זקוק להתאוששות! אני צריך זוגיות"), מבשל, מנקה וגם בעל ידיים טובות.

הכיוון הכללי שלו הוא "חיים שלווים, טבעיים, הרמוניים וקרובים לאדמה", קומפלט עם "צרור ילדים, עז, גבינות תוצרת בית ויוגה משפחתית בהשכמת הבוקר".

בהמשך תוכל המועמדת חובבת היוגה והצאן ללקט באתר שפע של מידע על שלומי: מה הוא אוהב, מה הוא מחפש, מה הוא רוצה להשיג בחיים. בין לבין הוא שוזר קבצי MP3 - מעין פס הקול של חייו ("גרוב ארמדה", מיילס דייויס), שירי משוררים (דוד אבידן, מאיר ויזלטיר, יונה וולך, אמיר גלבוע), הגיגים על זוגיות "קריסטלית" ותמונות, כולל תמונה שלו, עזת מבע וגבות, ורמז עבה לכך שחשובות לו שפתיים דשנות; אולי בגלל זה הוא אוהב כל כך את הציור של ורמיר "נערה עם עגיל פנינה".

מלבד שפתיים "משמעותיות", צריכה הכלה לעתיד להצטייד בתעודת רווקות (הבחור כהן) ולהיות לא צינית ולא עצלה. ושלא תצפה שהוא יצפה אותה ביהלומים (למעשה, ניתן לומר שהוא מאוד חסכן, שלא לומר קמצן, אם כי כנראה ניתן לומר גם את זה).

כפי שניתן לראות באתר, ברשימת האהבות שלו, הוא אוהב קלישאות - ואפילו גאה בכך. תמצאו שם כמעט כל קלישאה אפשרית, אם מקושטת בתוך מסגרת, אם בטקסט עצמו.

למטה יותר הוא מודה, שלמרות הכותרת הפרובוקטיבית, לא באמת דחוף לו ילד, "ואני לא מחפש רחם. בשביל רחם לא צריך לצאת למסע שיווק. הסיבה האמיתית לכותרת היא פשוט לתפוס את העין ולצחוק על כל העניין". הוא מבהיר גם, למען הסר ספק, ש"יותר מאשר אני מחפש את האישה המושלמת, אני מחפש אדם שלם".

לשאלתי בדבר התגובות שקיבל בינתיים השיב שלומי:
"לאחר חשיפה של האתר בכמה פורומים (אני מעריך 10-20 פורומים לערך), היו 1,200 כניסות בחמשת הימים הראשונים. בימים האחרונים העניין דעך. קיבלתי 10-15 תגובות. להפתעתי, כולן אוהדות, תומכות ומפרגנות. לערך 5-6 פניות היו פניות להיכרות של נשים מעוניינות. פנייה אחת הייתה לעניין חברות תכתובתית/סקסואלית אינטרנטית".

"בתכלס, הייתי רוצה לשדר לכם תוכנית רדיו. זה קצת בלתי אפשרי", כותב שלומי. אז קודם קודם, למה בלתי אפשרי? יש "רדיו ברכה", נמצא מקום גם בשביל "רדיו שלומי". האינטרנט סובל הכל. ושנית - למה לא פודקסטינג?

פלירטוטים בבלוגים: www.perkol.itgo.com/blog-pickup.htmכתובת ישירה לדף זה www.perkol.itgo.com/blog-shlomi.htm

סיקור בלוגים קודמים

מה זה בכלל בלוג?

129